Skocz do zawartości

wh mundur pancerny oficerski


dark_raider

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. jestem tu nowy ale mam nadziej uzyskać od was informacje, gdyż widze, że jesteście specjalistami w dziedzinie ww2. chodzi mi mianowicie o pancerny (pierwszy) czarny mundur WH koniecznie oficerski. Czy różniły się one materiałowe od mundurów zwykłych szeregowych i gdzie najlepiej kupic? Z góry dziękuję i jak będą pisać, że coś chcecie reklamować proszę o info na maila.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że chodzi Tobie o coś takiego. To mundur kadeta ze szkoły oficerskiej. Mundur powinien byc wykonany z czarnego sukna, a jako że nie jest to mundur wyjściowy nie różni się z wyjątkiem naszywek, pagonów, czy sznura naramiennego od munduru szeregowca. Postaraj się lepiej sprecyzować pytanie, to dziś zeskanuje zdjątka z ksiązeczki traktującej tylko o mundurach wojsk pancernych i załogach dział szturmowych. Ciężko kupić dobrze wykonaną replikę tego właśnie munduru. Osobiście widziałem tylko nieudolne popisy mistrzów igiełki"
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sięgnąłem do książki autorstwa niejakiego Wade Krawczyka zatytułowanej Army Panzer Uniforms, wydanej w serii Europa Militaria No 13. Najbardziej charakterystycznym elementem czarnego" munduru pancerniaków niemieckich była Feldjacke, czyli kurtka polowa. Na niej się skupię. Chciałeś dowiedzieć się czegoś na temat pierwszego" modelu tej kurtki. Pojawił się on w 1934 roku i wkrótce został zastąpiony przez model 1936, w póżniejszym okresie pojawił się też trzeci typ tej kurtki. Pierwszy typ nie różnił się zbytnio od następnych. Różnica polegała na braku haczyków przy kołnierzu i w talii (do pasa), pełną podszewką, oraz brakiem guzików i dziurek w górnej, regulaminowo rozpiętej partii. Była po prostu mniej oszczędna i praktyczna, niż kolejne modele. Bardziej przypominała ładny kostium, niż parktyczny mundur polowy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie