Jump to content

Biegli sadowi


mietek

Recommended Posts

Eksperci czy naciągacze

02.02.2006 07:28

Listy biegłych w rękach prezesów sądów apelacyjnych, jeden biegły tylko w jednym okręgu, zwiększenie kontroli nad przygotowaniem specjalistycznym, surowsza odpowiedzialność za wydawane opinie - to zmiany przewidziane w projekcie ustawy o biegłych sądowych.

Mamy dzisiaj w Polsce blisko 17,5 tys. biegłych sądowych, którzy rocznie kosztują budżet 173 mln zł. Ta armia ekspertów figuruje na listach prowadzonych przez prezesów sądów okręgowych.

Jak donosi Gazeta Prawna", prezes sądu, wpisując biegłego na listę, może oczywiście zasięgać opinii o kandydacie we właściwych stowarzyszeniach czy organizacjach, ale czynić tego nie musi.

- To, że w środowisku biegłych nie dzieje się dobrze, jest powszechnie wiadome. Zdarza się, że biegli odpłatnie sporządzają ekspertyzy dla zainteresowanych wynikiem sprawy stron. Odnotowujemy także przypadki, że funkcję biegłego sprawuje osoba, która nie ma odpowiednich uprawnień. Dobrze się stało, że powstał projekt, który ma to zmienić i uzdrowić środowisko - mówi prof. Ewa Gruza z Uniwersytetu Warszawskiego.

http://fakty.interia.pl/news?inf=713443
Link to comment
Share on other sites

mietek - i dobrze - moze wreszcie pogonia czesc (zdaje sie niemala) bieglych, niekompetentnych i olewusow

darek - wbrew pozorom temat mietka bardzo czesto dotyczy tzw. srodowiska i nie jest to mieszanie sie do polityki. Nie zycze Ci zebys kiedys musial dziekowac za zmiany w tej ustawie...
Link to comment
Share on other sites

Witam!
Dobrze się stało, że powstał projekt, który ma to zmienić i uzdrowić środowisko - mówi prof. Ewa Gruza z Uniwersytetu Warszawskiego."
Nic dodać, nic ująć. Skoro mój mistrz to mówi, to ja wierzę. :)
Teraz chodzi o to, aby jak najszybciej uchwaloną ustawę.
wars98
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information