Skocz do zawartości

NOKTOWIZOR - bardzo proszę o informacje


von Nogaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Myślę , że sprzedający niezbyt dokładnie się wysłowil ,a chodzi pewnie o to iż noktowizor ten do poprawnego dzialania potrzebuje emitera podczerwieni.Z tego co mi się wydaje urządzenia noktowizyjne 1-szej generacji w warunkach praktycznie całkowitej ciemności bez podświetlacza były praktycznie bezużyteczne.Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takim źródłem są diody na podczerwień, musiałbyś zrobić taką latarkę z kilkoma diodami.
Najprostszym noktowizorem może być kamera albo cyfrówka z takim oświetlaczem" diodowym, możesz przetestować to z aparatem i pilotem do telewizora. Nakieruj pilota na obiektyw i wciśnij przycisk, powinieneś w aparacie widzieć jak sobie dioda błyska :)
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia z kilkoma noktowizorami(tymi z niższej półki)oraz z podświetlaczami do nich.W przypadku podświetlaczy ciężko jest w moim odczuciu uzyskać kompromis pomiędzy ceną a jakością.Z tych które miałem okazję testować wart uwagi był tylko jeden:100mw.Trzy ustawienia mocy regulacja skupienia wiązki!Korzystając z niego masz wrażenie jakbyś używał noktowizora w połączeniu ze szperaczem.Ale cena to ok 400pln!!!.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie