Jump to content

książki woj Zamojskiego


sachaj

Recommended Posts

witam

może być miła lektura
SULEWSKI WOJCIECH, Lasy w ogniu. Zamojszczyzna 1939 - 1944, Warszawa 1965 (s. 279)

a niżej link skąd to wziąłem
www.roztocze.stalwol.pl/roztocze/Fhtm2/p_prst.htm

i pewnie coś tam znajdziesz

pozdrawiam
Arek
Link to comment
Share on other sites

zamojszczyzna sonderlaboratorium SS" autora nie pamietam, co do szukania to polecam lasy na trasie od Szczebrzeszyna w kierunku Zwierzyńca. naginali się tam zdrowo, wiem to z opowiadań dziadka partyzanta AK, lali się tam parę razy też z ruską partyzantką. oczywiście lasy puszczy solskiej pełne sa takich miejsc, ale to co wskazałem to pewnik łatwy w miarę do znalezienia.pozdr a jeśli chodzi owrzesień 39 to proponuje pobliskie lasy wokół samego Zwierzyńca, szczęśliwym trafem można wykopac skrytkę naszych którzy sie rozbrajali. tony poszły do ziemi. a tak na marginesie jesteś z Zamojszczyzny?ja mam babuszkę w Kawenczynie
Link to comment
Share on other sites

A tak btw poszukaj książki My z Zamjszczyzny" - moim zdaniem najlepsza o partyzantce na tym terenie - gdzies mi sie poniewiera na polkach i pewien nie jestem ale to chyba w niej byla mapka z lokalizacją (niezbyt dokladna) obozowiska i bunkrów partyzanckich w lesie pod Kawęczynem.
Link to comment
Share on other sites

No i obowiązkowo należy przeczytać wspomnienia doktora Zygmunta Klukowskiego ze Szczebrzesyna - częśc była niedawno drukowana w Karcie" też ciekawe choć przedwojenne.
Ps. sorki za mnożenie postów ale jestem zakochany w Roztoczu i mógłbym tak godzinami
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information