Skocz do zawartości

jabel


romsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Na początku chciałbym przywitać się z gronem bywalców tego forum. Przejrzałem wiele postów i widzę żę panuje tu miła atmosfera.
Jestem towy w tym temacie dlatego proszę o wyrozumiałość
Ale przechodzę do konkretów.
Otóż zamierzam zakupić wykrywacz który ma służyć głównie do szukania drobnicy, ale nie tylko. Myślałem nad skonstruowaniem własnego PI, ale ze względu na to że elektronika jest mi obca postanowiłem kupić jakieś proste urządzenie. Po przeżuceniu setek stron i przeczytaniu wielu postów doszedłem do wniosku, żę najlepszym rozwiązaniem będzie Jabel (jest tani a z kasą u mnie narazie słabo). Z czasem zamierzam kupić coś lepszego i w zasadzie już podjąłem decyzje - Garrett ACE 250.
Proszę o opinie czy to dobre rozwiązanie.
I jeszcze jedno - w najbliższym czasie wybieram się do rodziny koło Dzierżoniowa - dokłądnie Bielawa (mogę oczywiście gdzieś niedaleko podjechać samochodem - góry sowie, kotlina kłodzka). Czy warto tam zabierać ze sobą wykrywacz?
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jabel nadaje sie na drobnice !! mi ją wykrwa do 30 cm. oczywiscie po malym tuningu:
- wymienic stabilizator na 7805.
- zasilac aku zelowym 12 V.
- wymienic potencjometr na owiele lepszy 10 k.
- dolorzyc nowy 1k potencjometr. wtedy darady jeszcze lepiej go ustawić.
- zrobic cewke płaską ! najlepiej 25 cm :P .

i jabel chula teraz ze hej :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
kurde zrypalem posta :( Ale chce powiedziec ze jabel to naprawde dobre urzadzenie ,ale trzeba go dopiescic ,ja w moim wymienilem wszystkie te zeczy co kol DJ Hz i potwierdzam jego sugestie jest dokladnie jak on pisze . u mnie cewka ma 25cm
zasilanie 12 wolt oczywiscie wymienilem stabilizator wymienione sa rowniez pocentiometry na lepszej klasy i dodany na precyzer ,calosc zrobiona jest z wedki weglowej a obudowa do jabla wykonalem z laminatu i wielkie galeczki ze sprzetu Diora aluminiowe:) i fotka jest na gorze.Polecam jabla chwyta drobnice i militarke .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te poprawki nie sa trudne wymiana jednego pocentiometru na lepszej jakosci dodania drugiego na precyzer 1k wymiana stabilizatora koszty okolo 20zl a reszta wedlug swojego pomyslu jezeli chodzi o stelaz do wykrywki ,i nie trzeba doswiadczenia profesjonalisty ,jak by co zawsze mozna sie zapytac na priv:) wytlumacze co j jak wysle foty .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Powiem tak: jabel ma indywidualną, ciągle udoskonalaną konstrukcję. Obecnie oferowany model, nadaje się spokojnie zarówno do poszukiwania militariów (metali żelaznych) jak i monet (metali nieżelaznych), bez konieczności dokonywania dodatkowych przeróbek.
Ponieważ jest on jednocześnie tani, mogę go spokojnie polecić osobom, które nie mają dużego pojęcia
o poszukiwaniach i dopiero zaczynają (mają zamiar zacząć) poszukiwania...
Oczywiście, jeżeli ktoś chce od razu dyskryminację, czyli odrzucenie metali żelaznych z poszukiwań, to jest taka opcja i naprawdę za nieduże pieniądze sprzedawca ją montuje.
Dodam jeszcze jedno i to rzeczywiście sprawdza się
w terenie: co innego położyć monete wzorcową pod ziemię
i próbować wykrywacz, a co innego jak ona leży sobie już jakiś czas zgubiona w ziemi. W pierwszym przypadku sygnału może nie być (zależy od wielkości monety). W drugim przypadku zawsze sygnał jest!
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań! :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romsky :
I jeszcze jedno - w najbliższym czasie wybieram się do rodziny koło Dzierżoniowa - dokłądnie Bielawa (mogę oczywiście gdzieś niedaleko podjechać samochodem - góry sowie, kotlina kłodzka). Czy warto tam zabierać ze sobą wykrywacz?"

Ja, gdybym mógł, zabierałbym wykrywacz idąc rano po mleko do sklepu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam
Mam problem z cewką, nawinąłem według opisów i po podłączeniu Jabelek piszczy non stop.Pomyślałem, że to kwestia zerowania ale brakuje mi takiego ustawienia podkówki aby uzyskać napięcie ".Zasilanie to 12V a mnie udaje się zejść do ponad 5V.Wtedy juz nie piszczy non stop ale też nie reaguje na metale.Co może być nie tak?
A tu link z typem cewki i sposobem pomiaru:
http://ebr.3www.pl/jabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Usiłuję zmontować jabela, mam pytanie - bo nie ma o tym ani słowa w instrukcji montażu - do czego służy załączone gniazdo cinch? Czy do podłączenia ewentualnego słuchawek zamiast głośnika a może do podłączenia cewki??? Pozdrawiam Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie