Skocz do zawartości

przechowywanie zbiorów


PATRON

Rekomendowane odpowiedzi

witam
Mam drobny problem : nie mogę jakoś moim wątłym umysłem wypracować metody przechowywania plombek ołowianych które sobie znajduję i zbieram :-(((((((
Może któryś z szanownego grona ma metodę jak zbierać takie przedmioty i jak im zapewnić godziwą starość w zbiorach. Niestety lokalowe kwestie wykluczają zrobienie gablotki i eksponowanie tychże znalezisk w formie muzealnej.....
Marzy mi się metoda trwała, estetyczna, niedroga i zajmująca mało miejsca... Proszę o porady.

Pozdrawiam PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Widziałem kiedyś specjalne albumy do monet ze stronami z przezroczystego tworzywa sztucznego z dość obszernymi kieszonkami na monety, w które powinny zmieścić sie plomby.W albumie tego z pewnościa nie da sie trzymać, ale może można dostać same strony.
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys widzialem na wystawie kwiatow zielnik :)
Smiesznie brzmi, ale powinno dzialac.
Wygladalo toto jak gruby skoroszyt z wpietymi kartkami.
Caly bajer w tych kartkach" bo wygladaly one jakbys
polozly arkusz sztywnego, przezroczystego celuloidu nastepnie wzdluz 3-ech krawedzi przylkeilbys plastikowe dystansy (ok 4-6mm) i to wszystko nakryl druga warstwa celuloidu. Robila sie taka skrzyneczka o grubosci 4-6mm otwarta na gorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
dzięki za odzew chyba się skuszę na ten zielnik :-))))),
Koszulki do monet mają jedną wadę : strasznie się w nich ołów utlenia, z tego co się zorientowałem to reaguje jakoś z tym plastikiem z którego są zrobione, a tak nawiasem mówiąc to ponieważ zbieram od lat monetki to radzę : broń Boże nie trzymajcie monet miedzianych i z brązu w tych klaserkach umizmatycznych" bo to zabija monetki z czasem....


PZDR PATRON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie