Nazir Posted January 2, 2006 Author Posted January 2, 2006 Witam! Niedawno nabyłem plecak cielak" w bardzo ładnym stanie! Chciałbym go jednak zakonserwować gdyż jego skóra jest dość sztywna. Czy ktoś może mi doradzić jakimi preparatami mógłbym to zrobić i w jaki spsób! I czy sierść na klapie też jakoś się konserwuje a jak tak to czym? Dzięki i Pozdrawiam
pixie65 Posted January 3, 2006 Posted January 3, 2006 Do skór najlepszy jest gotowy preparat Carbowax. Zmiękcza i zabezpiecza. Używa się też gliceryny w roztworze, ale przeważnie do skór archeologicznych, wyciągniętych z ziemi, mokrych. Najprościej można natłuszczać lanoliną (z apteki).Są też preparaty do konserwacji skór w takim OBI (firmy Starwax). Na sierści, niestety nie znam się...
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.