kibic Posted January 4, 2006 Posted January 4, 2006 Grosz tarczowy?Gulden?Wg mnie jakieś biskupstwo niemieckie.Początek XIV-go wieku lub końcówka XIII-go.Pzdr.
kibic Posted January 10, 2006 Posted January 10, 2006 Raczej gulden,lecz jest to srebro złocone,był taki wynalazek:).Naprawdę nikt nic nie kojarzy?
YoWheris Posted January 10, 2006 Posted January 10, 2006 Wygląda mi to na Złoty gulden z biskupstwa w Liege w Belgii. Z czasów Jean de Horn. Rok 1493 – 1505 mniej więcej. Dokładnej daty nie pamiętam. Jest to bardzo słabe złoto – kolor słomkowy.Najlepiej napisz do pana Sergiusza Stule z Poznańskiego Domu Aukcyjnego on powinien dokładnie ci określić, przy tym może określić orientacyjną cenę monety. Mail do p. Sergiusza: pda@echostar.pl
YoWheris Posted January 10, 2006 Posted January 10, 2006 o ile sie nie myle co do identyfikacji monety to jest warta okolo 500-600 PLN
Wraith Posted January 10, 2006 Posted January 10, 2006 YoWheris,to wlasnie podobná moneté kupiles wraz z innymi w Belgii?
KudłatyHD Posted January 10, 2006 Posted January 10, 2006 Wojtas, to ty żyjesz hehe. Odezwij się na gg lub napisz.
YoWheris Posted January 30, 2006 Posted January 30, 2006 Była bardzo podobna do tej. Musiałbym ją poszukać.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.