Q3N Posted December 26, 2005 Author Posted December 26, 2005 Czy posiada ktoś jakies informacje mapy zdjecia z kotła sycowskiego .
czajna Posted December 28, 2005 Posted December 28, 2005 Ja tylko wiem odrobine o niemieckich umocnieniach, które przebiegały od miejscowści Domaszowice, przez Syców po Milicz (tzw. linia d-1).
Q3N Posted December 29, 2005 Author Posted December 29, 2005 Powiedz cos wiecej o tej lini D 1.moze masz mapke to pokaż gdzie biegła ta linia .
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Witam,ja z kolei wiem iż linia B1 przebiegała w pobliżu wsi Idzikowice i koło Dziadowej Kłody.Walki w kotle przebiegały w pobliżu zamku w Sycowie.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Witam,ja z kolei wiem iż linia B1 przebiegała w pobliżu wsi Idzikowice i koło Dziadowej Kłody.Walki w kotle przebiegały w pobliżu zamku w Sycowie.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Ps.widziałem jakieś mapki linii Bertholda na stronie Urzędu Powiatowego w Oleśnicy.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Ps.widziałem jakieś mapki linii Bertholda na stronie Urzędu Powiatowego w Oleśnicy.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Ps.widziałem jakieś mapki linii Bertholda na stronie Urzędu Powiatowego w Oleśnicy.
Q3N Posted December 29, 2005 Author Posted December 29, 2005 Boguś kocioł sycowski nie był w sycowie tylko w poniatowicach a to jakieś 10 kil.od sycowa.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 OK.Q3N masz rację.Mimo to że Syców nie był przygotowany do obrony,to walki trwały trzy dni z jedn.52Armii Radz.które wyparły Niemców z miasta.Niemcy byli okopani w zamku sycowskim,skąd próbowali się przebić do Oleśnicy,aby ułatwić to zadanie niemiecki garnizon w Oleśnicy wysunął swoją czołówkę wsparta czołgami do wsi Poniatowice.Myślę że tych faktów nie można rozdzielać.Był to zaczątek kotła,tak więc połączyłem oba fakty.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 google,bitwa o oleśnicę.walki o Oleśnicę.Sorki nie umię wklejać linków,i chyba sie nie nauczę, za stary jestem.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 http://olesnica.nienaltowski.net/WalkioOlesnice.htm
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 http://olesnica.nienaltowski.net/WalkiwOlesnicy.htm
gunrunner44 Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 10 lat temu w okolicach miejscowosci Stradomia przy trasie Sycow-Olesnica-Wroclaw moj znajomy zatrudniony w tamtejszym nadlesnictwie wyoral w lesie przez przypadek stg44 w bardzo przyzwoitym stanie,a w okolicznych wioskach ludziska trzymaja niezle fanty-pozostalosci wojenne-10 lat temu nie widzialem tam nikogo z wykrywka, nie wiem jak tereaz ale teren ciekawy
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Panowie,moze ktoś ma wiadomości na temat lotniska w Cieślach?
j35 Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 W okolicach Cieśli było kilka lotnisk.Obok jednego z nich budują teraz obwodnicę.
boguś Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Tak wiem,lotniska dla Ju-52 i dlaszybowców desan.lotn.transportowe,lotnisko Me-110.Są położone między Gesią Górka,Sokołowicami a Janosem.Co tam teraz jest?.
j35 Posted December 29, 2005 Posted December 29, 2005 Najczęściej kukurydza ;)Jak chcesz coś więcej ,to pisz na priv
Q3N Posted December 30, 2005 Author Posted December 30, 2005 Wczoraj odwiedziłem sycowskie muzeum i została mi podarowana ksiażeczka z różnymi informacjami na temat sycowa i okolic sa w niej zapiski naocznych swidków z wyzwolenia sycowa.Po przeczytaniu tej ksiązki zorientowałem sie ze mieszkam obok jednego z żyjacych swiadków i uczestnika wyzwolenia sycowa.
boguś Posted January 2, 2006 Posted January 2, 2006 Witaj Q3N,co tam jeszcze wyczytałeś na temat ''kotła''?.SZukam map,jak trafię coś ciekawego to dam śnurek.
boguś Posted January 2, 2006 Posted January 2, 2006 Witaj Q3N,co tam jeszcze wyczytałeś na temat ''kotła''?.SZukam map,jak trafię coś ciekawego to dam śnurek.
boguś Posted January 2, 2006 Posted January 2, 2006 Jeszcze mała suggestiaQ3N,jeśli jest to teren zalesiony to wybierz sie do nadleśnictwa w Sycowie,oni na swoich mapach mają naniesione okopy,pozd.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.