Skocz do zawartości

Kongresówka


Parti78

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj średnicę monety. Wprawdzie nie zdjęcia ale rysunki tych monet znajdziesz w katalogu Kopickiego. Mam podobnie wytarty 1 grosz a kumpel 3 grosze, jest to Księstwo Warszawskie. Za to 10 groszy udało mi się znaleźć w bardzo ładnym stanie, tyle że rocznik 1812 (szkoda że nie 1810 bo dużo rzadszy). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno 5 groszy ale roku już nie ustalimy bo wytarty, choć jak przyjrzałem się zdjęciu to na awersie widać G" od słowa GROSZY" i coś jeszcze... Pytałem celowo o wymiary bo była 5 groszówka bita na 1/48 talara pruskiego i stanowi dużą rzadkość (bodajże R4 albo R5). Z kolei nie sposób pomylić tę monetę z 10 groszówką gdyż ta druga ma na otoku wzór perełkowy (kropki) a tu go nie ma. Pozdrawiam.
PS. Średnica monety podawana przez Kopickiego to 19,3 mm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rewers tej monety. Parti pytanko: czy swoją monetę znalazłeś na drodze czy w innym terenie? Pozdrawiam.

P.S. Twoja 5 groszówka może być bita w 1811 lub 1812 roku z sygnaturą I.S lub I.B. zależnie kto był intendentem Mennicy Warszawskiej.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie