Skocz do zawartości

radiowo!


teotus

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy niedawno byłem w Radiowie na Bemowie oglądałem baze z czasów PRL
Wiem że tam były jakieś stanowiska radarów,schrony na czołgi,
i inne schroniki. w pobliżu jest też fort carski IIA babice.Teren jest ogólno dostępny .W 1939 były tam walk o
sam fort.

Dojazd: jedziemy ulica Radiowa w stronę WAT-u od skrzyżowania ulic Powstańców Śląskich i Radiowej. Cały czas prosto aż do skrzyżowania ulic Radiowa i Kaliskiego (tam tez nigdzie nie skręcamy, jedziemy dalej prosto). Dojeżdżamy aż do lasku Bemowskiego tam za jednym z zakrętów drogi będzie znak drogowy „Fort Radiowo” i ulica asfaltowa będzie skręcała w prawo, a na wprost prowadzi droga z kostki brukowej - należy na nią wjechać.
Dalej trzeba jechać ok 300 metrów aż do bramy wejściowej na teren „SD” (przed brama znajduje się parking niestrzeżony).

niewiem tylko jak z samym fortem o jego dostępności.
może coś jeszcze więcej wiecie o tej okolicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstęp na Fort Radiowo(Babice) oficjalnie niemożliwy. Nieoficjalnie można spokojnie wejść przez wysychajacą fosę(niestety pełną śmieci). Na terenie fortu trzeba uważać żeby nie natknąć sie na stróża, który sobie czasem tam wesoło spaceruje.Ja sie niestety na niego natknąłem i musiałem z kumplem opuścić teren:/ .
Byłem tam ostatnio chyba miesiąc temu i niestety fosa jest okropnie zanieczyszczona przez...działkowiczów(?)...
Po obu stronach tej kamienistej drogi o ktorej pisze kolega można się natknąc na ruiny jakichś betonowych budowli.
Jadąc ową drogą mijamy jeszcze tory kolejowe, jeszcze kawałek i faktycznie jest baza. A baza, byłem tam dość dawno i znajduje się tam sporo rzeczy wartych zobaczenia, o których wspomiał kolega wyżej. Mam zamiar wybrać sie tam ponownie w niedługim czasie...
Pozdrowienia dla mojej dziewczyny, która odkrywała ze mna ten fort :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie