Skocz do zawartości

Europa Universalis II Wojna Swiatowa


_Killamanjaro_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbowałem ale niestety na próbach się skończyło. Niemcy mają zbyt silną armie i za dużo zasobów, żeby pokonać ich Polską. Na upartego można próbować zagrać na kodach, tylko wtedy znika prawie cała przyjemność:(. Chociaż z drugiej strony fajnie oglądać Polskę jako mocarstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaatakowałem pierwszy... Teraz muszę pilnować granicy z Chinami.
A poważnie to łatwo ich pokonać gdy rzucą się na Francję - zajmujemy Berlin i odcinamy od zaopatrzenia. Fakt, walczyłem chyba z rok, ale się udało. Droga do reszty świata stoi otworem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestes dobry , mi sie to jeszcze nie udało , co do polskiej armii to mysle ze najgorsza rzecza w niej jest organizacja ktora wynosi w 36 roku juz nie pamietam dokladnie ale chyba 5....... do wybuchu wojny udalo mi sie powiekszyc do bodajze piędziesieciu kilku ten wspolczynnik,mysle że ze względu na koszty raczej nie stawiałbym na tworzenie dyw.panc. nie udało mi sie do wybuchu wojny narobic ich wystarczajacej ilosci o wystarczajacej wartosci i organizacji , stawiałbym na piechote wzmocnioną artyleria i art.ppanc oraz rozbudowe fortyfikacji stałych ,rozwijalbym bron piechoty i ppanc o ile robilbym jakies lotnictwo to tylko mysliwskie zresztą juz tak robilem na razie udało mi się dotrzymac do lata 1940 na tym koniec iwan jakos nie atakuje nie wiem czemu nawet jak na granicy nic nie stoi po polskiej stronie , no i jeszcze gospodarka brak surowcow sprawia ze nie mozna do konca wykorzystac i tak kiepskiego potencjału przemyslowego trzeba dobrze geszefcić na rynku światowym to tyle pozdrawiam panów premierów , prezydentów i dyktatorów no to narfatyyyy......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba zdobyć neutralne republiki nadbałtyckie. Ja inwestowałem przede wszystkim w ilość, nie jakość wojska. Jednostki to głównie ta najtańsza piechota, bo współczynnikami to u mnie prawie się nie odróżniała od tej normalnej :) Buduj dużo ppanc. i art. Szczególnie polecam artylerię konną, chociaż droga... I najważniejsze! To TY musisz zaatakować pierwszy, gdy Niemcy zaatakują Francję. Na dwa fronty są bez szans. Gorzej, jeśli to oni zaatakują Ciebie...
Aha: i przy najbliższej okazji zmieniaj ustrój na jakiś bardziej totalitarny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
Widzę, że to dość stary temat, ale niedawno, po długiej przerwie wróciłem do tej gierki. Grałem oczywiście Polakami i oczywiście chciałem przetrzymać niemiecki atak. I tu się zdarzyło coś dziwnego:
- W kwietniu 1936 ja wypowiedziałem wojnę Litwie (żeby zdobyć tamtejszy przemysł).
- Estonia (która razem z Łotwą w sojuszu gwarantują niepodległość Litwie) wypowiedziała mi wojnę.
- Następnie Niemcy (co mnie najbardziej dziwi) wypowiedzieli wojnę Estonii, a tym samym Łotwie, ale nie mogli do nich dojść ponieważ po drodze była Litwa, z którą nie byli w stanie wojny.
- Związek Radziecki, który gwarantował niepodległość państwom bałtyckim, mnie anulował pakt o nieagresji, a Niemcom wypowiedział wojnę.
- Ja zająłem do końca państwa bałtyckie.
- Niemcy nie mieli żadnej drogi lądowej do Rosji, wiec nie mieli jak z nimi walczyć. Jedyne co robili, to wysyłali na nich samoloty i flotę.
- Do Niemiec przyłącza się kolejno: Rumunia, Jugosławia, Bułgaria, Grecja, Węgry i Włochy
- Po jakiś dwóch miesiącach Związek Radziecki wypowiada wojnę Polsce.
- Polska dołącza do sojuszu z Niemcami i całą resztą przeciwko Rosji.
- Przejmuję kontrolę militarną nad sojusznikami - Rumunią, Grecją i Węgrami, których siły połączone z moimi nie tylko dają radę obronić się przed Ruskimi, ale nawet atakować i wygrywać bitwy.
- koło września 1937 roku, zjednoczone wojska dochodzą do linii Dniepru, od Odessy przez Kijów, aż po Smoleńsk. Obszar państw nadbałtyckich też został przeze mnie obroniony i trzymam się linii rzeki Dźwiny.

Efekt: Polska wciągnięta do sojuszu z Niemcami i państwami bałkańskimi wraca do granic z XVI wieku. Powiedziałbym, że to dość ciekawy wariant historii : )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie