Jump to content

POMOCY! Prośba o namiary...


aklog

Recommended Posts

podczas II WŚ dziadek został wcielony do WH, dokładnie do Afrika Korps. Oprócz kilku zdjęć jakie posiadam, a jakie udało mi się jako dzieko wytargać" z pieca, w którym babcia spaliła wszystkie dokumenty oraz odznaczenia dziadka, nie zostało mi nic (jest jeszcze widokówka z Cortina de Ampetzo we Włoskich Dolomitach, gdzie leżał po tym jak wszedł na minę przeciwpiechotną). Chciałbym odszuakać informacji, gdzie dokładnie walczył,za co był odznaczony, itp. Wiem, że istnieje instytucja/archiwa w Niemczech, gdzie po pisemnym zapytaniu można otrzymac takie informacje...niestety nie mam tego adresu.Jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłbym BARDZO WDZIĘCZNY!
Link to comment
Share on other sites

Takich informacji udziela Deutsche Dienststelle.
Adres: Eichborndamm 179, D-13403 Berlin
Należy podać następujące dane: imię i nazwisko, data i miejsce urodzenia, ostatni stopień wojskowy [to ostatnie często bywa trudne]. Można podać dodatkowe informacje (w Twoim przypadku to, że Twój dziadek służył w Afrika Korps). Zaznacz też, że jesteś krewnym (to Twój dziadek). List należy napisać po niemiecku. Mogę pomóc Ci go napisać.

Pozdrawiam
Leuthen
Link to comment
Share on other sites

Leuthen, przepraszam za brak odzewu ale od kilku dni nie mam internetu (piszę w chwili obecności u szwagra). Jak tylko wznowią (czyt. po jutrzejszej awanturze) mi dostęp do netu niezwłocznie się odezwę. pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

aklog - naprawdę nie musisz za nic przepraszać. Propozycja oczywiście dalej aktualna.
Pevnost - tak, DD udziela informacji także na temat żołnierzy, którzy przeżyli II wojnę światową. Nie musisz się obawiać tego, że nie znasz stopnia wojskowego - jeśli masz wszystkie pozostałe dane, to nie powinno być problemów.

Pozdrawiam
Leuthen
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information