Jump to content

czyszczenie bagnetów


sWa

Recommended Posts

Witam!! Posisiadam 2 bagnety do mausera: jeden niemiecki a drugi polski perkun" .Po części mam już koncepcje jak sie za nie zabrać, ale zaczerpnę rady bardziej wprawionych. Na całośi niemca nie ma rdzy są tylko czarne plamki w minimalnych wgłębieniach. Bagnet ten podejrzewam, że wyszedł by ładnie po kuracji kwaskiem cytrynowym. Polski bagnet ma klingę w stanie idealnym ,tylko są na niej plamy.Rękojeść jest z oryginalnymi okładkami i posiada niewielki nalot rdzy. W tym wypadku zastosowałbym włókninę (tylko gdzie ją zakupic?)i czy usunie rdzawy nalot?? Swego czasu czytałem, że robi sie to z dodatkiem płynu do naczyń. Czy płyn należy rozmieszać z wodą i czy woda nie zaszkodzi drewnianym okładkom?? Z góry dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Kwasek daruj sobie. Włóknine kupisz w materjałach ściernych jak nie to ostra" strona gąbki do mycia garów (delikatniejsza od włókniny). Płyn to najlepiej Ludwik, wodą to tylko myjesz na koniec okładkom nic nie będzie. Jak wyschnie to szoruj zamiast płynem to WD40 lub olejem. Powodzenia i cierpliwośći.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

człowieku tylko nie kwasek !!! poglebi wzery i wogule zniszczy bagnecior. ja juz nigdy nic niewłoze do kwasku cytrynowego po tym jak zjadł mi magazynek dykty:( takie czarne plamki we wrzerach to normalka lepiej pomecz sie i zmyj to naftą. TYLKO NIE KWASEK!!!
Link to comment
Share on other sites

Włóknina to materjał ścierny tak jak papier ścierny, z tą różnicą że papier ściera płasko a włóknina przez swoją elastyczność wybiera z wżerów rdze. Tak jak pisałem wymaga to cierplwości, taki bagnet to pare godzin tarcia, palce bolą, płyn cieknie po łokciach i tak to wygląda. Gorsze stany wymagają przed takim czyszczeniem elektrolizy lub autolizy.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information