Skocz do zawartości

Ciekawe guziki do identyfikacji.


pretender01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj trafiłem takie cudeńka (choć może nie są w najpiękniejszym stanie ale z uszkami i zdrowo się rzymają") i w związku z tym mam prośbę o identyfikację.
Pierwszy guziczek ten z orzełkiem (już go gdzieś widziałem ) ma średnicę około 24,5mm , jest lekko wypukły z resztkami złocenia i sygnowany MUNCHHEIMER STARSZY. Drugi guziczek z cyfrą 1" w labrach ma średnicę prawie 24mm , jest minimalnie wypukły i sygnowany ALEXANDER . Oba pochodzą z Mazowsza około 50km na północ od Wawy.
Interesuje mnie wydatowanie tych guzików (Królestwo ?) jak i to kto mógł takie nosić... i ewentualnie wycena. Pozdrawiam - p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dostałem info, że ten z orłem też jest z okresu Powstania Listopadowego (co też po cichu obstawiałem). Sposób jego wykonania jak i sygnowania jest inny niż tych z XX wieku - te są przeważnie dwuwarstwowe a znaleziony przeze mnie jest jednowarstwowy miedziany. W miarę dokładne miejsce trafienia mogę napisać na priv (ale muszę mieć adres) Pozdrawiam - p.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie