Skocz do zawartości

 Kultura kopania


Gość Junk

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego dziwimy się, iż panuje o nas nieciekawa opinia, skoro sami sobie na nią zapracowaliśmy.
Przykład z ubiegłego tygodnia, wpadłem sobie na pole (nieużytek) a obok jest pole zasianie. I co widzę, ktoś wcześniej przekopał pole zasiane, zryte niby przez dziką świnię (czytaj poszukiwacza). Zdębiałem, przecież ja też bym pogonił gościa, jakby mi szkodę w ogródku robił. I jak teraz pójść do właściciela i powiedzieć, że chcę pochodzić z wykrywaczem, przeciż on na sam widok wykrywacza psami pogoni. I będzie miał rację. Niestety, spora część naszych kolegów nie ma kultury nawet za grosz i zachowuje się wyłącznie chamsko. Miejsce: Białystok, dzielnica Pietrasze. A może \wielki\" poszukiwacz bywa i na tym forum i uważa się za wielkiego znawcę tematu. Jak z takimi walczyć ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początkowo poczułem się głupio, bo sam kopałem na polu, może to o mnie , ale nie ten region , ale zasypałem dołki , no i nie było kiełków na ziarnie...
ale masz rację , powinienem był wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to były ślady po sadzarce do kartofelków?
A na poważnie to też mam tyły u leśniczego bo \poszukiwacze\" poryli doły w rezerwacie i potłukli niemieckie butelki...
Wygląda to fatalnie, też podlaskie.
pozdrawiam
woytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazano mi kiedys miejsce po starej karczmie. Fajny teren, bo bylo to pole i nie bylo widac potencjalnych smieci. No ale roslo tam zboze (juz tak do kolan) i sam stwierdzilem, ze chyba nie bede tam ryl. Podziekowalem gospodarzowi i pomyslalem, ze wroce tam na wiosne lub po zniwach, jak bedzie mozna bez szkody kopac. Czasami trzeba sie zastanowic - skarby nie uciekna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy sobie jasno powiedzieć, że
kopanie po to żeby kopać to nie eksploracja tylko WANDALIZM.
Najważniejsza jest nasza kultura którą ciągle powiększamy, nawet przez doświadczenia innych...
Może jeszcze parę słów kiedy szukać ? Panowie na kopanie jest czas tylko wiosną i póżną jesienią ( nawet bez zgody gospodarzy. :-) strasznie przeszkadzają i widzą w każdym złodzieja lub idiotę, osobiście nie wiem co gorsze... powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Masz rację ostatnio coraz częściej
spotyka się niedzielnych poszuki-
waczy skarbów,a po nich wilcze doły,sterty puszek po piwie i resztki ich skarbów.Walczyć się nie da z nimi to zależy od kultury człowieka ale są przepisy prawne i jeśli taki piękniś wpadnie w ręce SG lub SL to może otrzymać np. mandat od 100PLN wzwyż zależy jaki dadzą mu paragraf np.art.144&1k.w
art.144&2k.w
art.152.&1k.w
art.153&1k.w i inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie