Skocz do zawartości

Kilka uwag o oporzadzeniu brytyjskim


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Ksiazka chyba inna, ale fotka z opisu wyglada na ta sama.
Niestety co do ladownic nie udalo mi sie znalezc fotek.
Czyzbu chodzilo o tego rekonstruktora z kotwicy" paradujacego z ladownicami?

Pamietajmy ze rzeczy brytyjskie mogly tez dotrzec okrezna droga do AK, czyli zdobyte na Niemcach (a wlasciwie jednostkach cudzoziemskich). Lotysze mieli na uzbrojeniu LeeEnfieldy, 1 i 2 wojenne (z bagnetami 07) oraz RKM Lewisa, pasy P37 mialo SS Turkmiestanskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 310
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Czy paradował, czy nie - to już dobór słownictwa.
Może je po prostu na sobie miał - nie widzę w tym błędu, chociażby z powodów, o których piszesz.
Trafiłeś na członka Kotwicy", więc wiesz...

Warto byłoby jednak wiedzieć, czy ładownice, chlebak to już nie jest a step too far".
P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie mialem nic zlego na mysli piszac paradowal". Pamietam tylko fotke przemarszu bodaze po reko w muzeum WP na forcie.

Zainteresowalo mnie jedynie skad motywacja do ich noszenia, myslalem ze moze na podstawie jakiegos zdjecia.

Jak widziales w linku do watku jaki wstawilem wyzej to ciekawi mnie ten temat.

Bowiem :
1) pakowano do zasobniko w mundury i koce jako amortyzacje i wypelnienie
2) webbing (jak ladownice, pasy), kiepsko sie dotego nadaje bo cienki i sztywny
3) sa jednak zdjecia z pasami P37 (moze prywatne przywiezione przez cichociemnych)?
4) w walkach w miescie az tyle gratow nie trzeba nosic aby konieczne byly ladownice
5) sa zdjecia Powstancow ktorzy niosa amo do piata (albo mozdzierza) w brytyjskich tubach i noszakach -czyli oryginalne, acz zajmujace miejsce opakowania byly w uzyciu

Mozna by sie skalaniac np do opcji wysylania np magazynkow do Brena zapakowanych od razu w ladownice?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o jasność :) Luzik.

1-5. - zgadzam się.

Magazynki do brena - albo ładownice, albo skrzyki.
No właśnie, spekulacje, spekulacje.
Żeby chociaż jedno małe, wyblakłe ziarniste zdjęcie. Nawet zalane herbatą i osmalone :)
Pozdrawiam i dzięki.
P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mietek za świetnego linka. Zdjęcia przednie.

Zainteresowanych podobnymi odsyłam do książek: Britain at war, unseen archives" Mauren Hill i British Army handbook" George`a Forty`ego.

Pozdrawiam,
Michał Różyński
S.R.H. ODWACH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne 2 pytania.

1) posiadacze menazek brytyjskich z ww2 (datowanych). Prosze o info ile nitow ma mocowanie do skladanych uchwytow menazki. Bo 1939 rok byly 3 nity, 1945 byly 4 nity. Wiec kiedy zmieniono to?

3) Jak to jest z zielonym (nie blancowanym!!) P37? Plotki glosza ze to:
a) produkcja indyjska
b) na tropiki
Czy bylo tez w Europie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Czy ma ktos termosy brytyjskie wojenne, na zarcie?
Chodzi mi konkretnie o wymiary, najlepiej bu wersji mnieszej i wiekszej. Plus fotki- ale dokladne.
Kupilem dzis 2 termosy, powojenne cywilne, no i chce zobaczyc na ile sie roznia o dwojennych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Powrócę na chwilę do tematu brytyjskiego oporządzenia w AK.
Znalazłem takie zdjęcie - czy partyzant oznaczony 1" ma na sobie brytyjskie ładownice?
Wg. mnie tak, ale nie jestem pewien.
Proszę o opinie.
P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licho wie, ale na pewno nie brytyjskie, inne okucia paska, zatrzaski za nisko wszyte mocowanie na pas.
Jakis kraj co uzywal P37, ale dokladniej to nie wiem, Indie tez raczej nie, nie wiem jak wygladaly rzeczy z Izraela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie