Skocz do zawartości

Grossi? Co to za monetka.Brak fotki :(


snake242

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Nie dysponuję skanerem ani aparatem cyfrowym tak więc zdjeciem monety nie dysponuję.Postaram się jednak opisać posiadaną przezemnie monetę która jest u mnie w domu od zawsze ale nikt nie wie skąd tak naprawdę się wzięła i co to wogóle jest.Nie wiem nawet czy to oryginał czy kopia.Nie mam też pojęcia czy to moneta czy też medal.Kiedyś pytałem na warszawskiej starówce handlarzy monet o jej cenę i pochodzenie co wywołało nie małe zamieszanie i sprzeczną wycenę.Bardzo proszę was o pomoc:
OPIS:
Średnica: 33 mm
Surowiec: Chyba miedź-jasna
Awers: Lew w koronie z rozdwojonym ogonem i napis: PRAG@NS@S GROSSI"(z tym że literki @" w pierwszym słowie to tak jak by O" lub małe, pisane, polskie a" z kreską w środku)
Rewers:Korona i napis w środku:PRIMVS KAROLVS" nad tym napisem większy napis: BO@MI@ DOI GRATIA R@X"

Mam nadzieję że opis nie przysporzy kłopotów.Zrobiłem to najlepiej jak umiałem.Nie znam się na monetach tak więc jesli pomieszałem np.Awers z rewersem to serdecznie przepraszam.

pozdrawiam
snake242
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie