Skocz do zawartości

Meteoryty i inne piszczące kamienie


Jakku

Rekomendowane odpowiedzi

witam, a ja znalazłem taki kamyczek wykrywacz daje sygnal a magnes przyciąga, waga 5,4kg czy to meteoryt?zastanawiaja mnie tez te dziwne zielone ''narosle'' jakby osobny materiał. czy ktoś jest w stanie cos powiedzieć na ten temat? z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dziś trafiłem na miejsce w którym takich kawałków znalazłem z 30. Nie reaguje na magnes, nie jest to zwykły metal, ma dosyć ciekawą strukturę, po przełamaniu mozna zauważyć warstwy, kawałek jest jak by sprasowany struktura blaszek.
Może ktoś się orientuje jaki to może być rodzaj metalu/meteorytu jeśli nim jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wycięcia i zaszlifowania fragmentu w celu obserwacji czegoś co określane jest jako linie szokowe ciężko powiedzieć czy mamy do czynienia z meteorytem. Sami specjaliści od meteorytów mają spore z tym problemy. Chodzi o to że jeden Pan Bóg wie co tam orbituje w kosmosie. Częściej chodzi o analogie pomiędzy fragmentami meteorytów, których spadek został udokumetowany (np. meteoryt pułtuski) a odnalezionym fragmentem. Mam kolegę, który się tym bardzo ekscytuje i jego poszukiwania meteorytów to ciągłe zbieranie kamlotów po polach, ich cięcie, szlifowanie i zawracanie głowy różnym meteorytowym specjalistom. O ile wiem jego łączna ilość odnalezionych potwierdzonych meteorytów = 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie
znalazłem tak jak w temacie piszczące kamienie.
Chciałem je wyrzucić jednak zachowałem je.
Nie wyglądają szczególnie.
Kulki na zdjęciu mają 3 mm
Ten z prawej jest czerwonawy i jest to raczek kawałek skały.
Ten z lewej u dołu ma widoczną granulację a ten wyżej jest kompletnie czarny. Na tych po lewej widoczne są tycie kryształki. Co dalej z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie