Skocz do zawartości

Jednostronna, sreberko, z koroną ???


Rekomendowane odpowiedzi

Monetka mała jednostronna z lichego srebra. Jak na fotografii. Dziwna jakaś litera z koroną. W katalogach monet polskich oraz czeskich od XVI w. nie znalazlem. Szczerze potrzebuję pomocy w identyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już ponad 100 razy zaglądano na tą monetkę i nie ma żadnego komentarza to wrzucam znacznie lepszy skan. Poniewnie prosze o pomoc w identyfikacji. Może namiary na jakąś literaturę to poszperam sam w bibliotece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chroberek" za pomoc. Ale czy mogę Cię prosić o wskazanie w literaturze? Przeglądałem monety Ludwika Jagiellończyka w Kopickim i tam halerze wroclawskie są dwustronne i inne. Przeglądałem też czeskie katalogi monet od 1526 roku to owszem jednostronne halerze były i wyglądały podobnie tzn. w środku pierwsza litera imienia panującego z korona a z boku podobnie jak na mojej monecie literki RP. Cały czas uprzejmie proszę o wskazanie w literaturze mojego przypadku. Wszystkim dziękuję uprzejmie za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie