Skocz do zawartości

Sonda koncentryczna do Magnum`a - jak wykonać?


Arkadio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na początek chciałem się przywitać bo jestem tu nowy ale już mam problem. Skleciłem sobie wykrywacz VLF Magnum. Z tego co zdążyłem się zorientować, nie zbyt popularny, ciekawe czemu bo wygląda na dość zaawansowaną" konstrukcję. Wykonałem sondę typu omega (tak jak polecał twórca wykrywacza, działa całkiem nieźle jak na domowe testy) ale chciałbym wykonać również sondę koncentryczną i tu moje pytanie, jak się do tego zabrać? jak wyliczyć stosunek średnic, ilość zwojów, średnice drutu, itp... dodam, że Magnum działa na 15kHz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Polecam sonde koncentryczną od Fazitrona. Opis jej budowy można znaleźć tutaj:

www.phazitron.narod.ru

Sonda ta nadaje się to większości wykrywaczy vlf. Jest dość łatwa do równoważenia - Jeśli ma być do Magnum to najpierw trzeba ustalić jej rezonans na 15kHz(rezonans cewwki odbiorczej) a póżniej ją zrównoważyć.

Pozdrawiam
EDIK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis chyba całkiem przyzwoity ale ja z rosyjskiego to umiem tylko : sasha, misza i anton padpizdzili patefon :-)
mimo to wielkie dzięki Edik, poszukam kogoś kto zna rosyjski, może mi to przeczyta.
p.s. Edik czy używałes Magnum`a? jak oceniasz, nada się? dodam, że z cewką omega w testach domowych działa nawet przyzwoicie.
Pozdrawiam Arkadio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Magnum nie używałem. Jest to jednak jeden z lepszych projektów z gazet hobbystycznych". Po za tym jest naprawde świetnie opisany.

Sonada koncentryczna z pewnością ma lepsze parametry użytkowe od omegi ale moim zdaniem trudniej jest ją prawidłowo zrównoważyć.

Napisz jakie ma ten detektor osiągi z omegą... Jestem ciekaw.

Ok. W wolnej chwili napisze jak prawidłowo zestroić sonde koncentryczną w magnum.

Pozdrawiam
Edik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto wyniki testów domowych powietrznych" (czułość na max, bez dyskryminacji)

dynamik statyk
moneta 5gr 16cm 17cm
moneta 5zł 18cm 21cm
złoty sygnet 21cm 22cm
widelec 25cm 26cm
puszka 0,33 46cm 52cm

no i co myślisz Edik o tych zasięgach? napisz proszę coś jak by podpasować tą sondę koncentryczną-pierścieniową do Magnum`a 15kHz.
Pozdrawiam Arkadio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie