Skocz do zawartości

wrocławski Arsenał


cromags

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
W Arsenale pracuje Bartłomiej Błaszkowski, który pisuje artykuły do Odkrywcy" - głównie o hełmach. Kiedyś miałem okazję zwiedzać wystawę z hełmami w sali im. Kijaka z Bartkiem jako przewodnikiem. Była to niesamowita wycieczka w przeszłość, gdyż dosłownie każdy hełm, który się tam znajduje, ma swoją długą i ciekawą historię (Bartek jest doskonałym gawędziarzem i może godzinami snuć opowieści o hełmach :-)).
Kiedyś na dziedzińcu przed Arsenałem stała (oprócz armat, które są tam do dziś) amerykańska ciężarówka (Studebacker), ale gdzieś ją wcięło... Aha, a łańcuch uniemożliwiający obracanie radzieckiej armaty plot. 37-mm założono po wizycie mojej klasy jakieś 12 lat temu (zgadniejcie czemu :-) ).
Ogólnie jednak o Aresenale, a ściślej o jego kierowniku, mówię eton". Po prostu zero reakcji na nowe propozycje, jak np. udział w eksploracji pamiątek przeszłości na Dolnym Śląsku czy stworzenie filii - Muzeum Walk Festung Breslau.

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie mam 20 lat od 14stu bywam regularnie we wrocku co miesiac lub i czesciej niech ktos mi powie jak tam trafic z pkp.
a co do bractw kurkowych...geje ze szlacheckich rodzin podszywajacy sie pod kola łowieckie...przynajmniej u nas jest taka opinia o nich.mam nadzieje ze nkogo nie urazilem
pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stedke, wejdź na stronę www.wroclaw.pl . W menu po lewej stronie trzecia od góry jest mapa Wrocławia". Kliknij na to, otwórz mapę i w dziale znajdź ulicę" wpisz Cieszyńskiego". Więcej info: http://www.muzeum.miejskie.wroclaw.pl/muzeum/militariow.php

Pozdrawiam
Leuthen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie