Jump to content

polsko-białoruscy kolaboranci


mietek

Recommended Posts

Witam. Wróciłem z Kaliningradu, zwiedziłem tam bunkier sztabu obrony Koenigsbergu. Mieści się w nim muzeum szturmu na miasto - fotki, makiety, trochę nieśmiertelników niemieckich itp. W jednej sal jest wystawa ze zdjeciami partyzantow radzieckich, oraz kolaborantów faszystowskich. Są to 3-4 zdjęcia z: kolaborani z Kaukazu, szereg wojska w mundurach niemieckich. samoobrona" litewska konwojująca Żydów.
Oraz najciekawsze podpisane: polsko-białoruska samoobrona" 1943. Na zdjęciu jest pokój biurowy. Przy drzwiach biurko, nad nim mapa i flaga ze sfastyka. Przy biurku 2 osoby, jedna z podwiniętymi rękawami na koszuli sfastyka, dziwna bo chyba naszyta, albo opaska biała, bo nie widać jej na tle rękawa, obok niego drugi człowiek. Kawałek od biurka stoi facet ma ppsz i jest w hełmie niemickim chyba z ww1, ma podwinięte wysoko nogawki spodni. O biurko oparty jest G41/43 i jeszcze jeden jakowyś kbk. Czy ktoś moze widział takie zdjęcie kiedyś, gdzie ono mogło być zrobione?
Link to comment
Share on other sites

Być może było coś takiego w rodzaju policji, kiedy brakło tej właściwej. Niemcom pasowało wywoływanie narodowościowych waśni i czystek.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information