Jump to content

konserwacja drewnianej skrzynki amunicyjnej


sopel69

Recommended Posts

Czym wytruć robale(śą dziurki), i zakonserwować drewno(sklejka)by nie zniszczyć nadruków, i plecionkę do przenoszenia a obejrzeć można tuhttp://www.odkrywca-online.com/pokaz_watek.php?id=189923 Pozdrowienia
Link to comment
Share on other sites

Witam
Ja osobiście używam FONGITOLU firmy STAR WAX. Preparat niszczy wszystkie robactwo. Preparat nanosisz na przedmiot pędzlem 2 - 4ro krotnie w odstępach 1h w zależności od stanu w jakim się znajduje dana rzecz. Ja dodatkowo wpuszczam środek w każdą dziurkę po szkodniku. Tak dla pewności. Środek jest lekko tłustawy ale nie ma to żadnego wpływu na dalszą konserwację przedmiotu. Następnie śmiało można przedmiot bejcować.
Podobnie działa HYLOTOX firmy ALTAX i jest tańszy.
Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

A i jeszcze jedno Ja osobiście nie zaklejałbym dziurek po kornikach gdyż przedmiot straci urok. No chyba, że dążysz do ideału. Wtedy kupujesz specjalny wosk, który rozgrzewa się nad pilniczkiem i zaklejasz dziurki. Ale jak wcześniej pisałem ja bym tego nie robił, niech skrzynka wygląda jak stara, a nie jak wyciągnięta z magazynu. W końcu jest wykonana z drzewa czegoś co jest naturalne i tak powinna wyglądać.
Link to comment
Share on other sites

WITAM
Kupić klej stolarski. Ja używam kleju niemieckiego KLEIBERIT jest on wodoodporny. Musisz nanieść klej i dobrze rozsmarować, następnie ścisnąć dwie powierzchnie najlepiej ściskami stolarskimi i pozostawić na jakiś czas.
Kiedyś używałem kleju kostnego, ale raz że jest z nim troszkę zabawy, dwa w naszych mieszkaniach jest za ciepło (temperatura nie może przekraczać 17C) i z czasem przedmiot się rozkleja. Klej ten kiedyś stosowano głównie do klejenia mebli obecnie stosowany przy renowacji antykow (mebli).
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information