Skocz do zawartości

Międzyzdroje


mietek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Będę jechał do Miedzyzdrojów no i myślę o zabraniu wykrywacza. Byłem tam raz i są linie okopów i stanowisk. Czy były tam walki? Jest tam rejon chroniony, jak więc miejscowi leśnicy itp, patrzą na kopiących? Szukał tam ktoś i z jakimi wynikami? Pozdrawiam. mietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
W okolicach Miedzyzdroji jest spora baterii p. lot z II wojny, jak też unikat baterja Goben kal. 283mm, jest więc gdzie szukać, uważaj jednak to są w dużej mierze wydmy a tam nie wolno wchodzić (oficjalnie), ponadto najciekawsze obiekty znajdują się w pobliżu jednostek wojskowych, na jakieś rewelacje bym nie liczył, zajeli się tym miejscowi, sprubować jednak nie zaszkodzi. Odnosnie wal na tych terenach, to II wojna omineła je. Pozdrawiam Krzyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, do baterii Goben, najlepiej trafić ze staci kolejowej Przytór, tor przecina drogę idź za torem i dotszesz do rampy kolejowej wąski szeroki tor i dalej wąskim torem do dwuch bloków bojowo koszarowych, magazynu amunicji, wiaty dla kolejki waskotorowej, warsztatu tej kiolejki, elektrowni, a dalej to już jest teren tajny jednostka wojskowa, płoty itp. Ciekawym miejscem jest też wieś Wicko tuz przed Międzyzdrojami, są tam pozostałości V-3. Dokładne informacje odnośnie innych obiektówm w tych to proponuje na privie mój gg to 1181585 lub tel 608348696.
Do ee owszem były tam działania wojenne ale miały raczej drugorzędne naterzenie walk, potyczki raczej a nie jakiej wieksze ofensywy. Pozdrawiam Krzyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jesli chodzi o Goben to nie znalazlem tam nic ciekawego. Warto jednak to zobaczyc. Jak ja bylem z bunkra amunicyjnego ktos wyszarpal troche zlomu (luski itp. ) Slyszalem ze wczesniej trafialy sie tam ciekawe fanty. Najlepiej wejdz sobie do byle jakiej ksiegarni w miedzyzdrojach i tam sa takie male ksiazeczki o unkrach" swinoujskich.

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Najpierw dziekuje za wszelkie informacje o Miedzyzdroajch. Byłem, ale parszywa pogoda nie pozwalała na kopanie. Jednak od miejscowych dowiedziałem się o tym, iż na plaży zaraz pod wieżą radarową (na wschód od mola, widoczna wyraźnie, stoi na klifie) są aakie pociski" z zatopionego statku. Poszedłem, były i owszem, ale stalowe i w kiepskim stanie luski od 20 i 37 mm, niemieckie. Moga być one zarówno z wody, jaki i spaść z klifu wraz z gruntem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie