Skocz do zawartości

Czy ktoś wie?


abunai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Czy ktoś zna miejsca walk lub potyczek z okresu I i II WW na obszarze trójkąta Żukowo, Kolbudy, Skrzeszewo w okolicach Gdańska? Mam zamiar tam trochę popiszczeć swoją wykrywką, zwłaszcza, iż ugadałem się z lesniczym. Będę wdzięczny za wskazówki! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrrr... To moje tereny, wara od nich! ;) Tak na serio, to okolica jest raczej pustynna, ale czasami uda się coś tam znaleźć, np. podczas ostatniego wypadu a Otomino" wyskoczyło mi sporo polskich łusek od mausera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę! A już myślałem, że jestem sam i jedyny nawiedzony! Witam serdecznie kolegę! Jestem w trakcie grzebania w histori terenu oraz zbieraniu danych od kogo się da! Jeśli będę wiedział cos konkretnego o jakims miejscu to może wybierzemy się tam razem? Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko wspólnemu wypadowi. Można by wyskoczyć gdzieś w ten weekend, jeśli oczywiście Tobie pasuje i o ile masz jakieś namiary. Zawsze można też iść gdzieś w ciemno, coś na pewno się trafi :]
I jakby co, to jestem niepełnoletni :)

PS. W Skrzeszewie Żukowskim i Borkowie na początku września działali partyzanci z „Grunwaldu”, lecz zostali szybko wyłapani. A nuż coś po nich zostało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pare dziur widziałem ale podobno ostro spenetrowane! Co do wypadu to owszem, ale napewno nie w ciągu dwóch najbliższych weekendów! Wyjeżdżam i wrócę ok. 07.06. to wtedy wrócimy do tematu! Kompa mam non stop tak że rozmawiać możemy! Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie