Skocz do zawartości

Ossowiec


Mirass

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mieszkam niedaleko Osowca. Myślę, że wartym odwiedzenia jest muzeum na terenie jednostki wojskowej, a także Fort III Zarzeczny, który jest chyba ogólnie dostępny. Poza tym jest sporo innych obiektów forecznych porozrzucanych w okolicach. Co do muzeum to zwiedzanie odbywa się w weekendy przy odpowiedniej ilości zainteresowanych.
Pozdrawiam-Paweł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Warto oczywiście odwiedzić muzeum T. Os., które znajduje się na terenie Fortu I (wejście jedynie z przewodnikiem). Przy okazji zachęcam do obejrzenia budowli tegoż fortu. Schrony są bardzo dobrze zachowne i jest na co popatrzeć. Będąc tam pytaj o pana Mirosława Woronę (Z TEGO CO WIEM NIE TYLKO W WEEKENDY I NIEKONIECZNIE W GRUPIE!!!), oprowadzi i naprawdę ciekawie opowie. Fort II arzeczny" znajduje się za Kanałem Rudzkim na północ od Fortu I. Aktualnie wejście tam jest zabronione, ale dla chcącego nioc trudnego... Niestety całość jest niesamowicie brudna (turyści i miejscowi) i dość zniszczona. Najlepiej zachowany jest Fort IV Nowy", na dzień dzisiejszy stancjonuje tam WP i nie ma mowy o żadnym zwiedzaniu! Zaraz za czwórką" jest Fort III Szwedzki", jednak dużo tam nie zobaczysz. Jest w opłakanym stanie (wysadzony). Może być też ciężko tam trafić. W okolicach Goniądza znajdziesz pozostałości o ile się nie mylę polskich szańców. Pozdrawiam, Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie