Skocz do zawartości

Westerplatte - akcja sprzątania zabytków - pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Czy byłby ktoś chętny w najbliższym tygodniu lub w weekend do pomocy w akcji sprzątania zabytków ze śmieci na Westerplatte? Do sprzątnięcia jest Wartownia Nr 3 (kabiny bojowe), suterena koszar, placówka Fort" (z zewnątrz) i okolice placówek Wał" oraz Tor". Robota na kilka godzin, może mniej, jeśli będzie więcej osób. Przy okazji można się spotkać i po wykonanej akcji wspólnie pogadać. Kontakt także na: elektrownia@westerplatte.com.pl Pozdrawiam. wachmistrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !
Szczytna idea Wachmistrzu, chętnie się przyłączę do akcji ale jeśli można to w sobotę bądź niedzielę. W tygodniu niestety nie mam jak urwać trochę czasu.
Pozdrawiam
Rafał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem na miejscu: Po wielu miesiącach działań udało się przymusić właściwe służby by wysprzątały zabytki. Tak więc suterena koszar czysta (mniej więcej...), kabiny bojowe Wartowni Nr 3 czyste, Fort z zewnątrz wysprzątany.
Oczywiście w takich miejscach jak placówka Wał, czy Tor śmieci były nadal, więc wysprzątałem sam. Za jakiś czas znów trzeba tam będzie zajrzeć.
Rzecz jasna wszystkie te działania są działaniami doraźnymi, bo uświadomione" patriotycznie i z dużą kulturą osobistą nasze polskie społeczeństwo już wkrótce będzie dalej wykorzystywać zabytki na Wtte jako zsypy na śmieci i dalej będą walić kupy po ich zakamarkach. Standart, który może się zmieni kiedy pojawią się o tych zabytkach stosowne informacje. A nie pojawią się szybko, bo teren jest niezabezpieczony i każdy metalowy element może się przydać złomiarzom...
Tak więc roboty w tej chwili dużo nie ma. I skoro już się tak wstępnie poumawialiśmy to ja Szanownych Forumowiczów zapraszam np. w tą niedzielę na Westerplatte. Będę kursował drezynami po Westerplatte na Dydaktyczno-Edukacyjnej Trasie Kolei Drezynowej, dla Forumowiczów ulgi w przejazdach, no i oczywiście możliwość zdobycia prawa jazdy na drezynę ręczną :) Jednocześnie możemy się umówić na oprowadzanie po Westerplatte. Z miłą chęcią poświęcę 2-3 h na oprowadzanie po zakamarkach półwyspu i opowiadanie o dziejach tego miejsca każdemu kto byłby tym zainteresowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Drezyn w ten weekend nie będzie niestety na W-tte. Będą zarabiać na rekonstrukcję przedwojennej drezyny pancernej Tatra T18 pod Gdańskiem. Jeśli ktoś planował przyjazd na Wtte ze względu na drezyny - przepraszam za kłopot. Pozdrawiam. wachmistrz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie