Skocz do zawartości

Jabel-jak dobrac ilosc zwojow do fi cewki?


storm007

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Czym sie kierowac przygotowujac cewke do Jabela? Nigdzie nie znalazlem jakichs konkretnych wskazowek tylko gotowe rozwiazania. Czy oblicza sie to z jakiegos wzoru? Czy moze doswiadczalnie...?


Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc użyj wzorów matematycznych na obwód koła.
Na podstawie danych z instrukcji wylicz długość drutu potrzebną do budowy standardowej cewki, dopiero potem przyjmij jaką stałą wartość długość całkowitą drutu i rób sondy jakie będziesz chciał.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, czekam na KIT i w wolnym" czasie chcialem sobie przygotowac juz cewke ;) Czyli musi byc okreslona idukcyjnosc cewki?
Jeszcze jedno pytanie, gdyby ktos mogl powiedziec czy zwoje maja byc nawijane obok siebie czy a kupe"?

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie a kupę";) (Ale brzmi!) Robiłem kiedyś eksperymenty i nawijałem zwoje jeden przy drugim zarówno na płasko jak i na walcu. Zdecydowanie lepiej działąły cewki nawinięte a kupę" :)
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obrębie cewki nie powinno być nic metalowego. Ani obręcz, ani śruba łącząca z wysiegnikiem (o ile taką konstrukcje ktoś zastosuje),ani nawet część wysięgnika w bezpośrednim sąsiedztwie cewki nie mogę być z metalu.
Pozdrawiam L.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie