Skocz do zawartości

lotnisko Lublinek -Łódź 1918-45


Kobieras39

Rekomendowane odpowiedzi

czy zna ktos jakieś fakty na temat łódzkiego lotniska w okresie 1918-45 szczególnie 1939-45 wiem tylko ze w okresie miedzywojennym było PW lotnicze ale cos wiecej by się zdało trafiłem tez w okolicy na fanty luftu a nic o tym rejonie nie wiem slyszałem ze rozbito też w okolicy transport kolejowy w 45 roku ale czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W 1945r. duża część zgrupowania gen. W. Nehringa wycofywała się szosą Piotrków Tryb. - Wadlew - Łask i innymi Piotrków Tryb. - Wadlew - Łask, lub np. Piotrków - Rassy - Zelów. I to był tzw. Wędrujący kocioł". Więcej literatura - nazywa się to Operacja Warta".
Pozdrawiam Mel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszałem tez ze kolo Konstantynowa łodzkiego byla tez jakas potyczka?czy to prawda ?wykopałem w rejonie zrzutowisko ale same smieci wojenne a tak pozatym trafiłem niedALEKO w starym domku dzban luftu czy to pozostałośc po uciekającyhc niemcach czy jakas potyczka tam byla?a co do kierunku na piotrków czy działo sie cos po drodze konkretniejszego?bo ja nic nie wiedziałem o tym a zaciekawiło mnie to:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i proponuję wizytę w najbliższej bibliotece. Po kilku miesiącach wertowania dostępnych publikacji MOŻE znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Pozdrawiam Mel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
a co do kierunku na piotrków czy działo sie cos po drodze konkretniejszego?bo ja nic nie wiedziałem o tym a zaciekawiło mnie to:)"
Kobieras, oj działo się działo :-)Choć akurat nie jest to moze zbyt wyeksponowane. Niemcy nie poruszają tematu bo dostawali w tyłek, Rosjanie bo jak zwykle ponosili ogromne straty. Musisz pokombinować:-) Zresztą poszukaj sobie w necie ruskiej mapy z operacją wiślano-odrzańską. Miejscówki nie zobaczysz ale ta mapa wiele mówi:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie