Jump to content

lotnisko Lublinek -Łódź 1918-45


Kobieras39

Recommended Posts

czy zna ktos jakieś fakty na temat łódzkiego lotniska w okresie 1918-45 szczególnie 1939-45 wiem tylko ze w okresie miedzywojennym było PW lotnicze ale cos wiecej by się zdało trafiłem tez w okolicy na fanty luftu a nic o tym rejonie nie wiem slyszałem ze rozbito też w okolicy transport kolejowy w 45 roku ale czy to prawda?
Link to comment
Share on other sites

Witam. W 1945r. duża część zgrupowania gen. W. Nehringa wycofywała się szosą Piotrków Tryb. - Wadlew - Łask i innymi Piotrków Tryb. - Wadlew - Łask, lub np. Piotrków - Rassy - Zelów. I to był tzw. Wędrujący kocioł". Więcej literatura - nazywa się to Operacja Warta".
Pozdrawiam Mel.
Link to comment
Share on other sites

slyszałem tez ze kolo Konstantynowa łodzkiego byla tez jakas potyczka?czy to prawda ?wykopałem w rejonie zrzutowisko ale same smieci wojenne a tak pozatym trafiłem niedALEKO w starym domku dzban luftu czy to pozostałośc po uciekającyhc niemcach czy jakas potyczka tam byla?a co do kierunku na piotrków czy działo sie cos po drodze konkretniejszego?bo ja nic nie wiedziałem o tym a zaciekawiło mnie to:)
Link to comment
Share on other sites

Witam ponownie i proponuję wizytę w najbliższej bibliotece. Po kilku miesiącach wertowania dostępnych publikacji MOŻE znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Pozdrawiam Mel.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
a co do kierunku na piotrków czy działo sie cos po drodze konkretniejszego?bo ja nic nie wiedziałem o tym a zaciekawiło mnie to:)"
Kobieras, oj działo się działo :-)Choć akurat nie jest to moze zbyt wyeksponowane. Niemcy nie poruszają tematu bo dostawali w tyłek, Rosjanie bo jak zwykle ponosili ogromne straty. Musisz pokombinować:-) Zresztą poszukaj sobie w necie ruskiej mapy z operacją wiślano-odrzańską. Miejscówki nie zobaczysz ale ta mapa wiele mówi:-)
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information