Skocz do zawartości

szczerbinka 98k


Paulus22

Rekomendowane odpowiedzi

witam. Dzis mam takie pytanie... jak mianowicie dobrać się" do ramienia celownika pochodzącego z wykopu (aby go rozruszać). mam juz suwak zdjęty z ramienia i chcę go rozebrac na części pierwsze, jak się do tego zabrać, czy da to sie zrobić czy trzeba go czyścić w całości, ma może ktos rysunek schematyczny przedstawiający tę część?? nie chcę robic nic na siłę i bez wiedzy bo nie chce popsuć:) na jakiej zasadzie działa sprężynowanie tego układu?? przepraszam za niski poziom tego pytania ale czasami takie trzeba też zadawać.
.pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z korpusu wysówa się w stronę przycisku przycisk z grzebieniem ( to jeden element) pozostały trzeci to sprężynka. Po elektrolizie i oczyszczeniu z zewnątrz szczotką namocz w nawcie i po paru dniach można delikatnie próbować wybijać. Sprężyna jest pomiędzy korpusem a grzebieniem.
Wojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Silnie naciskasz ramię przy zawiasie i wysuwasz ramię w stronę komory. Trzeba głęboko wcisnąć a sprężyna może być mocna. Jeszcze jedno, ja się raz spotkałem z wbitymi kolkami w ramieniu w zawiasie, tak, że musiałem je rozwiercic. Innaczej ramienia celownika nie można było wcisnąć. To był jeden taki przypadek. Takie dziwne zabezpieczenie przed zdjęciem ramienia. Nie wiem, po co to było, tylko żeby utrudnić czyszczenie broni soldatowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie