Jump to content

szczerbinka 98k


Paulus22

Recommended Posts

witam. Dzis mam takie pytanie... jak mianowicie dobrać się" do ramienia celownika pochodzącego z wykopu (aby go rozruszać). mam juz suwak zdjęty z ramienia i chcę go rozebrac na części pierwsze, jak się do tego zabrać, czy da to sie zrobić czy trzeba go czyścić w całości, ma może ktos rysunek schematyczny przedstawiający tę część?? nie chcę robic nic na siłę i bez wiedzy bo nie chce popsuć:) na jakiej zasadzie działa sprężynowanie tego układu?? przepraszam za niski poziom tego pytania ale czasami takie trzeba też zadawać.
.pozdr.
Link to comment
Share on other sites

Z korpusu wysówa się w stronę przycisku przycisk z grzebieniem ( to jeden element) pozostały trzeci to sprężynka. Po elektrolizie i oczyszczeniu z zewnątrz szczotką namocz w nawcie i po paru dniach można delikatnie próbować wybijać. Sprężyna jest pomiędzy korpusem a grzebieniem.
Wojtek
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Silnie naciskasz ramię przy zawiasie i wysuwasz ramię w stronę komory. Trzeba głęboko wcisnąć a sprężyna może być mocna. Jeszcze jedno, ja się raz spotkałem z wbitymi kolkami w ramieniu w zawiasie, tak, że musiałem je rozwiercic. Innaczej ramienia celownika nie można było wcisnąć. To był jeden taki przypadek. Takie dziwne zabezpieczenie przed zdjęciem ramienia. Nie wiem, po co to było, tylko żeby utrudnić czyszczenie broni soldatowi.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information