Jump to content

kto ma inny sprzęt ?


Guest szeregowy

Recommended Posts

chciałbym wymienić doświadczenia w korzystaniu z innego sprzętu,niż HS-3,Cyklop,Armand,Chojnice,Cscope,Fischer itp.Posiadam magnetometr protonowy,gradiometr a ostatnio nabyłem elektrooporówkę.Czy może ktoś zna inne forum,gdzie się o tym pisze,bo tu jest pustynia.
Link to comment
Share on other sites

Mógłbym odpowiedzieć, że brakuje Ci już tylko szpadla, ale czy próbowałeś kiedyś wykrywacza ramowego lub dwucewkowego?
Jeżeli jesteś zamożny, a z posiadanego przez Ciebie sprzętu to wynika, to otwórz stronę www.Striges.de
życzę powodzenia w gonieniu króliczka.
Link to comment
Share on other sites

najpierw zadaj sobie pytanie co chcesz szukać, a odpowiedż czym sama przyjdzie.Sprzęt który posiadasz jest dobry do określonych konkretnych celów.Ja zliczyłem dodatkowo Georadar SIR-3,OGF-L,Fotografie Lotnicze,Ramę.Nie ma sprzętu uniwersalnego. Najpierw co? potem czym?
Link to comment
Share on other sites

cześć !
Jak pisałem,chodzi mi o wymianę doświadczeń w posługiwaniu się w/w sprzętem,a może ściślej - o interpretację otrzymywanych wyników.A to dlatego,że znajdowane anomalie czy to magnetyczne czy elektryczne dotyczą głębiej leżacych obiektów(te płytsze znajduję przy pomocy wykrywacza).Wymiana doświadczeń jest konieczna,bo już się nakopałem dość znajdując np.zardzewiałą kasetkę z bylejakimi dokumentami (10x15x5cm) na głębokości 180cm(gradiometr).Unikam pól bitewnych i innych rejonów o których mi wiadomo,że tam ktoś zrobił silos",bo ten sprzęt daje bardzo silny sygnał na żelazo - zresztą tego nie zbieram.A elektrooporówka - czy ktoś posługiwał się nią w górzystym terenie(płytko leżące skały) ?

I takie były intencje mojego zapytania.

Więc jeśli ktoś z Kolegów ma doświadczenia i pomoże w interpretacji anomalii to będę wdzięczny.Opiszę sytuacje pomiarowe i np. na priva chętnie podejmę korespondencję,bo nie wiem czy forum zaśmiecać zbyt konkretnymi opisami.
pozdrowienia - szeregowy
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zapytajcie kolesi z PKE - oni mają takie urządzenia i o ile się nie mylę można u nich dokumentację zdobyć !!! to chyba na stronie eksploracja.org.pl jest kontakt do nich.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information