Jump to content

ReMauser


Guest HerrrMongo

Recommended Posts

Właśnie, jakiej stali użyć do rekonstrukcji zamka do 98k i reszty? Myśle nad jakąś st3 albo konstrukcyjną 45, raczej jakaś chyba niższa, mniej twarda bo dużo wiercenia będzie. Muszę jeszcze trochę pospawać więc musi się to dobrze łączyc i być odporne na ścieranie, więc chyba jakaś miękka stal odpada. Może mi ktoś doradzi...

Jeszcze jedna kwestia. Nakrętka zamka którą się wkręca w trzon ma gwint piłokształtny o o jednym kącie wynoszącym zero stopni, więc przenoszący tylko siły po osi zamka. Może ktoś się orientuje jaki to jest gwint? Ma jego oznaczenie. Calowy czy jakiś inny? Pomierzyć to mogę w laboratorium ale nie będzie to samo jak bym wrzucił na warsztat normalne jego oznaczenie. Mogą wtedy być problemy z pasowaniem.

Ma ktoś może pas nośny do 98k i mógłby mi zrobic jego rysunki. Bym był bardzo wdzięczny za odzew.

pozdrawiam

mongo
Link to comment
Share on other sites

Po co nadmiernie kombinujesz , koszty wytworzenia i tak będą droższe od zamka z giełdy. Kup sobie rdzewielucha,zaszpachluj poxipolem (odrobine pyłu żelaznego??) i będzie jak nowy. Dobra farba załatwi reszte.
Wten sposób można zrobić naprawdę fajną replikę.
Pozdrowienia
stach.
Link to comment
Share on other sites

Coś takiego to mam. Robię od podstaw replikę na hukowe 6mm. I mam rzucić oksydę na niego a nie jakąś byle jaką farbę na byle jaką szpachlę. Giwera ma wygladać profesjaonalnie. Część elementów i tak będzie oryginalna jak szczerbinka czy pazur wyciągu.

A do oryginalnego zamka polizei od razu ma prawo się czepić.

pozdrawiam

mongo
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information