Jump to content

Riese (again)


Guest Michał3

Recommended Posts

Gdzie znajdują się opisywane przez Mosigniewicza w Słowie Polskim (1947) części kompleksów jak np. ten ze strony http://www.eksplorator.os.pl/1b7.htm (i kolejne http://www.eksplorator.os.pl/1b.htm).
Michał
Link to comment
Share on other sites

Gdzie sie znajduja ? Trzeba je odkryc:),a na powaznie to ja sadze ze czesc sztolni nie wysadzili niemcy tylko ruscy i nasza kochana władza ludowa.nie sa to bezpodstawne zarzuty,poniewaz sa jakies informacje od starych górników ktorzy pracowali w Przedsiebiorstwie Robót Górniczych w Wałbrzychu ze robili jakies ciekawe roboty w okolicy i w samym Wałbrzychu.jedna jest taka ze wywozili jakies urzadzenia i sprzet z Sowich,pewnego dnia przyjezdzaja do pracy i widza ze jedna ze sztolni jest odstrzelona.Nie wiem o który kompleks chodzi bo powiedzmy jest to wiadomosc z trzeciej reki.
Jasiek
Link to comment
Share on other sites

Kilka lat temu łaziłem po lasach w okolicy Ossówki i Włodarza z obecnym zastępcą burmistrza Głuszycy T.Gromalą który pokazywał mi kilka miejsc w których mogłoby być odstrzelone wejscia do sztolni a nikt w sumie tam nie penetrował.Jak ktoś widział takowe coś to wiadomo że nie sposób przeoczyć tego nawet jak jest mocno zarośnięte.Polecam połazić trochę samemu to i na pewno coś ciekawego znajdziecie.
Link to comment
Share on other sites

Co do Srebrnej Góry i eksploracji odkrytych w 1996r podziemi.
Z rozmowy z mieszkańcem w trakcie zlotu 2002.
W roku 1997 wrzesień - odbyła się prywatna wyprawa kilku specjalistów" z Wrocławia . Kilku z nich wyszło... w sztolniach (piwnicach) przy szosie na dole. Potem przy koszarach" na drodze w nocy stało kilka ciężarówek które rano odjechały nieźle obciażone, eskortowane .... przez policyjny samochód.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information