Skocz do zawartości

szklane manierki - pytanie


Gość macek

Rekomendowane odpowiedzi

Interesują mnie wszelkie informacje dotyczące rosyjskich szklanych manierek, zasięgałem już rady u różnych źródeł ale jak dotąd nie uzyskałem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi. Chodzi mi o to czy ów element ekwipunku żołnierzy rosyjskich w czasie I WŚ ( i czy tylko pierwszej ?)był obok aluminiowych manierek standardowym wyposażeniem, czy też na przykład używali ich tylko podoficerowie? Może stanowiły one wyposażenie zastępcze? Jak pierwotnie wyglądały? Wiem, że czasami trafiają się na pobojowiskach, bądz w miejscach dawnych obozów jenieckich ( kilka było wystawianych na Allegro ). Moja ciekawość wynika z faktu, iż znalazłem takie cudo w Bieszczadach i chciałbym po prostu coś o nim wiedzieć. Niektóre mają sygnatury - moja nie.

pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szklane manierki byly uzywane przez Rosjan zarowno w 1, jak i w 2 WS. W Bieszczadach jeszcze pare lat temu, bylo to tak czeste znalezisko, ze nie trzeba go bylo wcale wykopywac - lezaly na wierzchu, nawet w tak przerytym miejscu jak Chryszczata.
Jankos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie