Skocz do zawartości

Gunter Grundmann i inni...


Gość Lewy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję książki Grundmanna \Schlesien\" oraz wszelkich materiałów na temat komisji Kieszkowskiego.Jeżeli ktoś mieszka w okolicy Henrykowa na Dolnym Śląsku,to PILNIE proszę o kontakt.Dzięki...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat komisji Kieszkowskiego najwięcej napisał..sam Kieszkowski w: Składnica Muzealna Paulinum i rewindykacja zabytków na Dolnym Śląsku [Pamiętnik Związku Historyków Sztuki i Kultury, Warszawa 1948], str.135-158. Do zdobycia.
Trochę jest o Witoldzie Kieszkowskim po archiwach (Jelenia Góra, Lubań) jak na swistkach papieru kwitował, co pobierał. Ciekawe, kto ma jego zdjęcie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wymienioną przez Ciebie pracę,to zetknąłem się już z kilkoma jej streszczeniami,ale do oryginału nie udało mi się niestety dotrzeć,tak samo zresztą jak do inych opracowań z tamtych czasów dotyczących tego samego zagadnienia.Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek informacje na temat miejsca,w którym mogę \zdobyć\" tą pozycję.Za xero albo za skan mogę nawet zapłacić,bo naprawdę cholernie mi na tym zależy...
Nie posiadam niestety żadnego zdjęcia Witolda Kieszkowskiego.Mam jedną fotkę Grundmanna,ale jest ona bez problemu dostępna w internecie,także nie jest to chyba jakaś rewelacja.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i czekam na dalszy ciąg.
LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarówno \Schlesien\" Grundmanna, jak i ksero z raportu komisji Kieszkowskiego. Wiem, że obiecałam to komus z listy, nie mam jednak czasu robić ksero ani skanów, to bardzo dużo materiałów. Wszystkich chętnych zapraszam do redakcji, chętnie udostępnię te materiały do wgladu. Joanna Lamparska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjazd do Wrocławia to akurat nie problem,bo nie mam daleko.Wiem jednak,że \wgląd\" do książki Grundmanna może zająć bardzo dużo czasu.Jak dużym kłopotem byłoby dla Pani zrobienie xero tej pozycji? Oczywiście zwracam poniesione koszty.Czekam w napięciu na odpowiedź.
LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany, to nie kwestia pieniędzy, tylko czasu. To jest ogromne tomisko, formatu A 3. Teraz wyjeżdżam na kilka dni, bedę w poniedziałek. Prosze do mnnie zadzwonic do Odkrywcy 071 3399076, a może Pan uprosi naszą sekretarynkę Betkę, żeby zrobiła ksero. Myslę, że kawałek dobrego sernika ją przekona. Pozrawiam Joanna Lamparska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,przynajmniej wiem już jak:) Przy okazji zapytam dalej.Czy dysponuje Pani opracowaniem Józefa Gębczaka:\Losy ruchomego mienia kulturalnego i artystycznego na Dolnym Śląsku.........\"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że mam Gębczaka, ale muszę to u siebie sprawdzić, mam bardzo dużo książek. W poniedziałek, jak wrócę, dam znać. A tak przy okazji, może ktos ma 13 tom Geografii Turystycznej Sudetów. Chętnie kupię, pożyczę, skseruję. Pozdrawiam
Joanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się, Gebczaka mam na pewno, tam przecież znajduje sie lista Grudnmanna. Nie wiem tylko, czy komus nie pożyczyłam, ale w razie czego szybko odzyskam. W ciągu 2 tygodni będę w Henrykowie, mogęto ze sobą po prostu zabrać. Joanna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma Pani całkowitą rację,w opracowaniu Gębczaka znajduje się lista Grundmanna i o tą pozycję właśnie mi chodzi.Nie mieszkam natomiast w Henrykowie,tylko szukam ludzi,którzy znają dobrze te rejony.A jeśli chodzi o Gębczaka bardzo prosiłbym o xero.Da Pani radę?
pozdrowienia
LEWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gębczak był do kupienia w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Może jeszcze jest? Ładnie wydane, brązowa okładka i 60 stron. Sprawdźcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie