Skocz do zawartości

 7 tp


Gość povje

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Akagi troszke się rozpędził i napisał o TKS-ie.Co do 7Tp to na pewno w instytucie Sikorskiego w Londynie jest armata z 7ki.Co do reszty.W Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej na forcie Czerniakowskim są relikty wieży.O reszcie nie wiem.
Hartmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieją. W Muzeum Broni Pancernej na Czerniakowie w Warszawie są blach pancerz i gąsiennice. Natomiast poza granicami kraju wiadomo o trzech TKS'ach : W Belgradzie na pomniku, w Muzeum na Kubince w Moskwie i w Szwecji.
Jeżeli uda nam się z Hartmannem zdobyć wiarygodne plany 7TP to jest nadzeja , że wkrótce powstanie replika , tak jak stało sie to z samochodem pancernym wz.34.
PZDR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Znalazlem strone z fotografiami z fortu czerniakowskiego i przy okazji okazało się, że mają też fragmenty TKS. A swoja drogą to szkoda, że nie podejmowane są przez nikogo choćby próby odzyskania któregoś z istniejących jeszcze Tks - ów i powrotu tankietki do Polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak że nikt nic nie robi by doprowadzić do powrotu TKS-ów do Polski.Ale to forum ma zbyt mało miejsca by to opisać.Jak jesteś zainteresowany głębiej tematem to pisz na prywatnego maila lub zadzwoń 0-601-45-63-94
Leszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja widzialem zdjecie wykopanego 7TP pod Tomaszowem Lubelskim...ponoc w 2000 roku czy to tylko kaczka dziennikarska????
ale artykul byl !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brednie,nikt pod Tomaszowem nie wykopał 7Tp,a Wickersa ma tylko P.A.-adres do wglądu zainteresowanym.
Następny prima aprilis 1 kwietnia.
Hartmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam nic wspolnego z tym ze chudy widzial tego vikersa...ja mu zadnych zdieci nie pokazywalem ;)
pozdrawiam czarku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, vickers też piękna sprawa, to też relikt Polish panzerwaffe (chyba ze nie). I szkoda ze nie stoi gdzies w muzeum, mam nadzieje ze nie wywedruje na zachód, albo wschód :) Z drugiej strony, jak ktos mam mało kasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma mało kasy to niech sobie zarobi w zgodzie z prawem, zamiast brać się za poszukiwania. Do cholery doprowadzają mnie ogłoszenia w stylu \poszukiwacz kupi wykrywacz do 300 zł.\".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
to była kaczka dziennikarska. Widziałem ten artykół w \Tygodniku Zamojskim\". Ktos mi nawet powiedział, ze było przypuszczenie że to odkopano prototyp czołgu 10 TP. Generalnie to lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie