Jump to content

Rusznice i arkebuzy


Guest adi.

Recommended Posts

W zwiąku z tym że moj post o loncie został usunięty mam jeszcze jedno zagadnienie- chcę zreonstruowac arkebuz lub rusznice lontową , ktora mogłaby dawac pewne efekty dzwiękowe. Miałoby to sie odbywac poprze nasypanie niewielkiej ilosci prochu i odpalenie. W związku z tym moje pytanie - czy jest to legalne i dozwolone i czy nie podchodzi to pod nielegalny wyrob broni ???
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że kiedyś można było mieć bez pozwolenia broń zrobioną przed 1850 i broń ładowaną od strony wylotu lufy. A teraz to nie wiem, bo przepisy sobie, a ludzie sobie. Ale korkowiec, to chyba wolno - nie?? Ciekawe, jak to się ma w przypadku bractw kurkowych?
Link to comment
Share on other sites

Źródło: http://www.tv.jaslo.pl/kpp/po13.html

INFORMACJA PRASOWA

dot. ujawnienia przez policjantów KP w Skołyszynie przypadku
nielegalnego posiadania amunicji.

19 sierpnia w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w jednym z budynków prywatnych w gimnie Skołyszyn, policjanci z KP w Skołyszynie ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadaną amunicję z okreu I i II wojny światowej. W tym m.in: granat moździeżowy, pocisk artyleryjski, nabój artyleryjski, 9 szt. zapalników do pocisków artyleryjskich,
2 taśmy amunicyjne pociskami kal.7,62 (łącznie 50 szt.)
do CKM,
Zabezpieczono również metalowy zasobnik amunicyjny, poniemiecki, w której znajdowała się amunicja różnego kalibru w ilości ponad 120 sztuk: głównie z okresu I wojny światowej, jakiej używali żołnieże Rosji i Austro-Węgier.

Osoba podejrzana to 27-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn .
W jego mieszkaniu znaleziono również wykrywacz metali, który wykorzystywany był do poszukiwań
Link to comment
Share on other sites

Wiem, że kiedyś można było mieć bez pozwolenia broń zrobioną przed 1850 i broń ładowaną od strony wylotu lufy. A teraz to nie wiem, bo przepisy sobie, a ludzie sobie. Ale korkowiec, to chyba wolno - nie?? Ciekawe, jak to się ma w przypadku bractw kurkowych?" - czyli mozdzierz moge miec? ;-)
Link to comment
Share on other sites

Nie łap mnie za słówka, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia. Moździeż to jest zupełnie inna kategoria broni.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information