Skocz do zawartości

Rusznice i arkebuzy


Gość adi.

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiąku z tym że moj post o loncie został usunięty mam jeszcze jedno zagadnienie- chcę zreonstruowac arkebuz lub rusznice lontową , ktora mogłaby dawac pewne efekty dzwiękowe. Miałoby to sie odbywac poprze nasypanie niewielkiej ilosci prochu i odpalenie. W związku z tym moje pytanie - czy jest to legalne i dozwolone i czy nie podchodzi to pod nielegalny wyrob broni ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś można było mieć bez pozwolenia broń zrobioną przed 1850 i broń ładowaną od strony wylotu lufy. A teraz to nie wiem, bo przepisy sobie, a ludzie sobie. Ale korkowiec, to chyba wolno - nie?? Ciekawe, jak to się ma w przypadku bractw kurkowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło: http://www.tv.jaslo.pl/kpp/po13.html

INFORMACJA PRASOWA

dot. ujawnienia przez policjantów KP w Skołyszynie przypadku
nielegalnego posiadania amunicji.

19 sierpnia w wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w jednym z budynków prywatnych w gimnie Skołyszyn, policjanci z KP w Skołyszynie ujawnili i zabezpieczyli nielegalnie posiadaną amunicję z okreu I i II wojny światowej. W tym m.in: granat moździeżowy, pocisk artyleryjski, nabój artyleryjski, 9 szt. zapalników do pocisków artyleryjskich,
2 taśmy amunicyjne pociskami kal.7,62 (łącznie 50 szt.)
do CKM,
Zabezpieczono również metalowy zasobnik amunicyjny, poniemiecki, w której znajdowała się amunicja różnego kalibru w ilości ponad 120 sztuk: głównie z okresu I wojny światowej, jakiej używali żołnieże Rosji i Austro-Węgier.

Osoba podejrzana to 27-letni mieszkaniec gminy Skołyszyn .
W jego mieszkaniu znaleziono również wykrywacz metali, który wykorzystywany był do poszukiwań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że kiedyś można było mieć bez pozwolenia broń zrobioną przed 1850 i broń ładowaną od strony wylotu lufy. A teraz to nie wiem, bo przepisy sobie, a ludzie sobie. Ale korkowiec, to chyba wolno - nie?? Ciekawe, jak to się ma w przypadku bractw kurkowych?" - czyli mozdzierz moge miec? ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łap mnie za słówka, jak nie masz nic sensownego do powiedzenia. Moździeż to jest zupełnie inna kategoria broni.
Mimo wszystko pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie