Skocz do zawartości

sdkfz7+pojedynczy flak 20mm


yoony

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie jak w temacie wyczytalem ze pewna liczba 7 zamiast w wersjach 7/1 lub 7/2 z nieznanych blizej przyczn zostala wykonczona z pojedynczym flakiem 20mm

jest ktos wstanie rzucic troche swiatla na ten temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zrodla nic nie mowia o instalowaniu pojedynczych 20 mm FlaK'ow na Zugkraftwagen 8t.W roku 1942 wyprodukowano natomiast co najmniej kilka egzemplarzy uzbrojonych w 5cm FlaK41.Kabina i silnik nie byly opancerzone.W wersji tej zainstalowano skladane, boczne stabilizatory.Byla to seria przedprodukcyjna i nie kontynuowano jej.
Ciekawostka jest fakt , ze dzialo to montowano tez na ciezarowkach Mercedes Benz L4500A.
Pozdrowienia
grendel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich żródłach takiej informacji również nie znalazłem. Ale jest to o tyle prawdopodobne, że pod koniec wojny były kłopoty z małą produkcją Flak 43 i mogły być one zastąpione czymś innym analogicznie, jak to miało miejsce z cześcią sWS (zamiast 37mm - Flakvierling).
Niestety póki nie zobaczę zdjęcia takiego pojazdu jest to dla mnie czysta spekulacja :-)

Pzdr
Marek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektore egzemplarze sdkfz.7 mialy pojedynczego 2cm Flaka 30,w moich zrodlach jest mowa o frontowych przerobkach przeprowadzanych w ramach wlasnych danych jednostek.

Info mam z Ksiazki Waltera J.Spielbergera
DIE HALBKETTENFAHRZEUGEN des Deutschen Heeres 1909-1945

Do uslug
sten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaa swoje mam z ksiazeczki Parady tyle ze on wspomina o tym ze taka wersja byla planowena i miala otrzymac osobne oznaczenie moze 7/3 lub 7/4 a w ostatnim model fanie tez jest artykulik (mozliwe ze zerzniety z sie ci po tumaczeniu)ze kilka takich powstalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie