Skocz do zawartości

Stow. Polskich Grup Rekonstrukcyjnych


jazlowiak

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Dziś tj. 26 października 2002 roku w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą w Sochaczewie spotkali się przedstawiciele polskich grup rekonstrukcyjnych. Obecni byli członkowie pododziałów z Sochaczewa: 14 pułku ułanów jazłowieckich i II batalionu 18 pułku piechoty, z Warszawy: 30 i 31 pułk piechoty oraz niemieckiej piechoty z GD, 62 Dywizjonu Pancernego z Nowego Targu i pojedynczy przedstawiciele m.in. z Poznania, Malborka, Szczecina, Dęblina i in.
Po zwiedzeniu wystawy w Muzeum rozpoczęły sie obrady.
W toku dyskusji ustalono, że powinno powstać ogólnopolskie stowarzyszenie grupujące polskie grupy rekonstrukcyjne armii walczących w II Wojnie Światowej. Pozwoli to na wzajemne wspieranie i jednocześnie wspieranie inicjatyw poszczególnych poddodziałów.
Postanowiono, że członkowie stowarzyszenia powinni w 2003 roku wziąć udział w następujących działaniach:
1. Motobazar w Łodzi;
2. Udział w Dniach Ułana w Poznaniu:
3. Udział w Wielkiej Rewii Kawalerii w Glinniku - czerwiec;
4. Wyjazd na War and Peace do Wielkiej Brytanii w lipcu;
5. Rekonstrukcja Krojant i Forsowania Bzury - wrzesień;
Ponadto ustalono, że 9 listopada do Muzeum w Sochaczewie zostaną zaproszeni znani w Polsce specjaliści i historycy, celem poproszenia ich do udziału w pracach Rady Naukowej nowego stowarzyszenia. Swój udział zapowiedział m.in. Bogusław Wołoszański.
Patronat medialny zaoferowały: Taktyka i Stategia" oraz Nowy Przegląd Kawaleryjski" oraz http://www.bolas.prv.pl i strona Sensacji XX wieku.
Po obradach zaprezentowane zostały filmy video z przeprawy.
Spotkanie sponsorowały: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej, Hufiec ZHP Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Szkoła Podstawowa nr 5 i UHKS Osada Jazłowiecka".
Paweł Rozdżestwieński

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie