Skocz do zawartości

Jak zaimpregnować buty


Gość paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Moja metoda to zwykła pasta do butów nałożona solidną warstwą. Następnie delikatne opiekanie nad piecem lub kuchenką gazową by się rozstopiła i wsiąkneła. Potem już tylko szczotka i szlif na wysoki połysk. Należy to niestety robić regularnie gdyż tylko wtedy pasta przeniknie w głąb skóry i zapewni jej należytą ochronnę przed czynnikami atmosferycznymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam
niestety wadą polskich desantów jest mizerna impregnacja. Osobiście polecam wosk impregnujący do butów skórzanych, do nabycia w sklepach turystycznych, po wyschnięciu solidne pastowanie ale uwaga!!!! nie używać past w płynie i niefirmowych - są do niczego!!!!! pozdrawiam Jarek
p.s. w razie zainteresowania podam nazwę wosku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja impregnuje buty-kiedys cale nubukowe teraz kordura,nubuk i goretex plynami firmy nikwax-jak narazie (a uzywam tego swinstwa 8 lat -brzydko pachnie) nie zawiodly mnie ani razu. polecam impregnat z takim pedzelkiem. Kupilem niedawno impregnat na probe w postaci spreya i buty wytrzymaly cale 10 minut :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas-
pochwal się którego środka używasz? czy do skóry też się nadaje? ja również używam impregnatu tej firmy - dokładnie wosk (ladny nawet zapach), ale żeby to było super to nie powiem, jeśli się nie brodzi za długo w mokrej trawie to starcza na długo - generalnie nadaje się do butów uzywanych w wilgotnym terenie, no powiedzmy mokrym trochę, do chodzenia z piszczałką jest super, tak to ujmę
mam jeszcze pytanie: czy impregnujecie odzież? kupiłem i uzyłem impregnat do tkanin do spodni i parki, ale super poprawy to nie zauważyłem... pozdrawiam Jarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej , podpalić zwykłą pastę do butów (oczywiście na powietrzu ) , pochwili pastę trzeba zgasić i taką płynną nanosić szczególnie na szwy , odczekać jak zaschnie , a potem zapastować i powinno być ok !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie