Skocz do zawartości

za warszawu


Gość Lawyer

Rekomendowane odpowiedzi

W czasie tego weekendu znalazłem metalową wstęgę z napisami cyrylicą:
za warszawu
25n26 awgusta 1831 goda"
proszę o pomoc w identyfikacji fanta. podeślę zdjęcie jak ktoś napiszę jak to zrobić.
z góry uprzejmie dziękuję

pozdrawiam

Lawyer


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to " między 25 i 26 to polskie i". Nie wiem, czy ktoś się wyznaje na odznaczeniach carskich, zwłaszcza tak starych. W sumie ciekawa pozostałość po Powstaniu Listopadowym. Najlepiej zajrzyj do jakiegoś lepszego muzeum.
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę szukałem i wymyśliłem sobie że data jest mylna ponieważ Rosja miała inny kalendarz dwa tygodnie póżniej czyli data 25 sierpnia odpowiada 6 września naszego kalendarza. W dniu tym rozpoczął się szturm na Warszawę. Ale jak zdefinować przedmiot który znalazłem nie wiem nadal. Czy jest to jakiś rodzaj odznaki czy element ozdobny, jeżeli ktoś mógłby mi pomóc będe bardzo wdzięczny
pozdrawiam
Lawyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odznaka rosyjska za szturm warszawy w 1830 (szturm Pragi itp). przyznawana oficerom - wtedy wiazana na wstazce pod kolnierz, albo szeregowym" bodajze na kieszen. tyle zdolalem sie wywiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak zwana wstęga , a noszona prawdopodobnie na czapkach , znalazłem trochę młodsze za odwagę " z okresu I wojny było ich kilka i były wygięte tak , że można było zamocować je na czapkę ( otok ), tak mnie udało się ustalić , ale mogę się mylić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie