Jump to content

Bunkry kolejowe


Guest Mateoo

Recommended Posts

namierzyłem ostatnio bunkier(lub schron)zasypany od czasów wojenki
nie bardzo wiem jak szukać wejścia do niego usytuowany jest podobno pod nasypem kolejowym łączącym sie z mostem na tymże nasypie obok torów widoczny jest krótki odcinek okopów ze stanowiskiem na działko(mogę wysłać szkic jak to wygląda)
Link to comment
Share on other sites

Pewnie tobruk. Jeśli okop wchodzi pod nasyp, to trzeba by iść tym śladem. Czyli tędy będzie wejście. Dziwne, że na nim akurat zbudowali tor, bo z reguły taki bunkier jest 1-2 metry od toru. Przynajmniej jest tak na międzyrzeckim.
Link to comment
Share on other sites

dokladnie to nie wiem jak jest w środku ale wkomponowany on jest w podporę mostu kolejowego i pozbawiony jakich kolwiek okienek podobno niemcy jak uciekali to zasypali właz, wiem od pewnego dziadka że w środku było kilka pomieszczeń i to wszystko
Link to comment
Share on other sites

Niemcy robili podobne historie z mostami drogowymi - w przyczółku mostu były pomieszczenia przeznaczone do zakładania ładunków wybuchowych. Może to właśnie coś takiego? Warunkiem jest to, że musieli oni wybudować ten most. Bunkrów mostowych" jest w Polsce dość mało - jeden z nich jest opisany w jakimś numerze Fortecy". Czy występują tam jakieś strzelnice skierowane wzdłuż rzeki lub na drugi brzeg?
Link to comment
Share on other sites

Do ZIELONEGO- Tobruk- inaczej Ringstand (oficjalnie REGELBAU 58c lub 80 cm - Ringstand- achteckig. Skladal sie z beteonowego (pierwsze wersje bez podlogi) pokoju pod ziemia z wejsciem od tylu oraz dziury w stropie, w dziurze tej siedzial (a wlasciwie ledwo wystawal) kolezka z MG i robil sajgon w okolicy. Wymiary- okolo 4 metrów dlugosci, 2/3 szerokosci i okolo 3 wyskosci. Powierzchnia, 3.57 m2 Kubatura- 5.76m3 Odpornosc D, rok budowy na ogól 44.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information