Skocz do zawartości

Bunkry kolejowe


Gość Mateoo

Rekomendowane odpowiedzi

namierzyłem ostatnio bunkier(lub schron)zasypany od czasów wojenki
nie bardzo wiem jak szukać wejścia do niego usytuowany jest podobno pod nasypem kolejowym łączącym sie z mostem na tymże nasypie obok torów widoczny jest krótki odcinek okopów ze stanowiskiem na działko(mogę wysłać szkic jak to wygląda)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tobruk. Jeśli okop wchodzi pod nasyp, to trzeba by iść tym śladem. Czyli tędy będzie wejście. Dziwne, że na nim akurat zbudowali tor, bo z reguły taki bunkier jest 1-2 metry od toru. Przynajmniej jest tak na międzyrzeckim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to nie wiem jak jest w środku ale wkomponowany on jest w podporę mostu kolejowego i pozbawiony jakich kolwiek okienek podobno niemcy jak uciekali to zasypali właz, wiem od pewnego dziadka że w środku było kilka pomieszczeń i to wszystko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy robili podobne historie z mostami drogowymi - w przyczółku mostu były pomieszczenia przeznaczone do zakładania ładunków wybuchowych. Może to właśnie coś takiego? Warunkiem jest to, że musieli oni wybudować ten most. Bunkrów mostowych" jest w Polsce dość mało - jeden z nich jest opisany w jakimś numerze Fortecy". Czy występują tam jakieś strzelnice skierowane wzdłuż rzeki lub na drugi brzeg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ZIELONEGO- Tobruk- inaczej Ringstand (oficjalnie REGELBAU 58c lub 80 cm - Ringstand- achteckig. Skladal sie z beteonowego (pierwsze wersje bez podlogi) pokoju pod ziemia z wejsciem od tylu oraz dziury w stropie, w dziurze tej siedzial (a wlasciwie ledwo wystawal) kolezka z MG i robil sajgon w okolicy. Wymiary- okolo 4 metrów dlugosci, 2/3 szerokosci i okolo 3 wyskosci. Powierzchnia, 3.57 m2 Kubatura- 5.76m3 Odpornosc D, rok budowy na ogól 44.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie