Skocz do zawartości

Jak wyczyścić niklowany medal?


Gość Romek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,mam pytanko jak wyczyścić medal który jest niklowany?jest on bardzo zabrudzony,gdyż pochodzi z wykopów!Na medalu jest bardzo gruby nalot w postaci jakiegoś brązowo-zielonego syfu,jak go usunąc aby nie zniszczyć niklu na medalu?Pozdrawiam i czekam na pomoc!Romek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle,że można by przejechać go szczoteczka drucianą,ale tak nie zamocno aby go nie uszkodzić!ja tak czyszcze swoje znaleziska i jakos mi to idzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj,chyba ta szczoteczka to tylko można zniszczyć medal!jak wiadomo nikiel jest delikatny a jak go pojade szczotka druciana to chyba nic dobrego z tego nie będzie!więc może ktos ma jakies inne pomysły?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam spróbuj zanuzyc medakik na około 30 minut w occie ten zielony syf powinien zmieknąc wtedy szczoteczka ale nie druciana bron Boże! tylko ryżowa lub z twardego tworzywa, ten syf powinien schodzic warstwami jezeli nie zmieknie po 30 min to trzymaj w occie az do skutku pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sody kaustycznej to mam duże wątpliwosci, ponieważ to jest silnie zraca substancja i taki medalik po kapieli w sodzie nie bedzie z pewnascia juz niklowany a ocet bardzo dobrze rozpuszcza sniedz a nawet jej nawarstwienia oczywiscie jeżeli nie jest dany przedmiot zbyt długo moczony w nim poniewaz moga powstac odbarwienia metalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie