Skocz do zawartości

Tropsztyn-Niedzica, poszukuję informacji.


Gość MJN

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano
Zwracam sie z prośbą do wszytkich poszukiwaczy. Poszukuje wszelkich informacji na temat zamków w Tropsztynie i Niedzicy, a właściwie z legendą zwiazaną z tymi miejscami. Piszę artykuł do pewnego miesięcznika, a materiałów ogólnodostepnych... jak na lekarstwo.
Byc może ktoś z Was, dysponuje jakimiś bardziej konkretnymi informacjami na temat.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich poszukiwaczy, a w szczególności uczestników zlotu w Srebrnej Górze. Było mi bardzo miło Was poznać.
MJN
Napisano
zdecyduj się, Czorsztyn czy Tropsztyn? bo materiałów jest sporo.
Napisano
Janosik jeżeli masz coś o poszukiwaniach Benesza to podeślij na priva. Będę wdzięczny za podanie chociaż wskazówek gdzie szperać.
Napisano
Zdecydowanie Tropsztyn.
Tu urywa się ślad Benesza.
Jako marszałek miał spore możliwości, a nie wiadomo dlaczego
wylądował w Tropsztynie.
Dzięki za chęć pomocy.
M.J.N
Napisano
Ten Tropsztyn to gdzie to jest bo ja też kojarze Czorsztyn a łaściwie zamek w nim. Benesz podejrzewał że to właśnie tam jego połudiowoamerykański przodek ukrył jego rzekome dziedzictwo.
Napisano
Tropsztyn to mały zameczek u styku miejscowości Witowice Dolne i Wytrzyszczka (to druga nazwa Tropsztyna ). Na początku XVII wieku jeden z Berzewiczych poslubił właścicielkę zamku. Nie była ro jednak ich siedziba, bowiem już wtedy były to ruiny.
Istnieje hipoteza, iż Sebastian Berzewiczy w tych właśnie ruinach ukrył część rzekomego skarbu Inków. W 1970 roku Andrzej Benesz
przejął na własność, ruiny zamku w Tropsztynie. Dlatego też warto ten slad podrążyć.
Ciekawe jest również to, że w ciągu ostatnich kilku lat zameczek odbudowano, cegiełka po cegiełce, przy okazji urządzając tam intensywne wykopki. Jest to własność prywatna,zastanawia mnie zatem , skąd wzięto fundusze na tak kosztowną rekonstrukcję.
Wiele cenniejszych zabytków niszczeje , bo nie ma pieniędzy na konserwację, a sponsorzy jakoś sie nie palą do finansowania.
Tutaj sponsorzy sie znaleźli, zaś prace ruszyły w tempie błyskawicznym. Dzisiaj obiekt jest już prawie całkowicie zrekonstruowany, lecz skarbu podobno jeszcze nie namierzono.
Sa duże trudności z dotarciem do lochów pod zamkiem. Odczyty radiestezyjne wskazują na obecność sporej ilości złota, lecz , lecz jest to odczyt specyficzny. Złoto emituje samopowielającą sie wiązkę , ktora odbija się skał i murów. Dlatego też powstały legendy, że złotych skarbów pilnują złe duchy, sprowadzając poszukiwaczy na manowce ;)))
Za informacje o śladzie czorsztyńskim, będę również wdzięczna:)
M.J.N
Napisano
Jeśli chodzi o ukryty skarb Inków to dokładnie to samo słyszałem o Czorsztynie.
pozdrawiam

Lawyer

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie