Skocz do zawartości

Guzik


vonadamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Niestety nie podesle skana ale sprobuje wytlumaczyc:)
Srednica 22 mm metal trudno mi okreslic nie jestem znawca a nie chce zniszczyc znaleziska.
Z tyłu dziwne uszko w ksztalcie prawie stozka z czterema otworami na nitke.
Z przodu orzel nad nim korona (kojazy mi sie z prawoslawna albo poniatowskiego) Pod nim jakby pioruny(strzalki) jeden z nich trzymany w szponach. Orzel patrzy w lewo(czyli odwrotnie niz na naszych monetach) tułów ma jednak skierowany w prawo. Skrzydla rozlozone opadajace w dol(gorne krawedzie skrzydel na wysokosci glowy). Ogólnie orzeł przypomina orła niemieckiego na odznaczeniach.
Znaleziony w miejscu gdzie stala stara lesniczowka. W poblizu byly monety z lat 1789-1856r.
Z gory dziekuje za identyfikacje:D

Z powazaniem vonadamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu ten orzeł kojarzy mi się z XIX-wiecznym orłem pruskim występującym dość pospolicie na guzikach (i nie tylko). Dobrze by było sprawdzić, czy na piersi orła nie ma monogramu królewskiego np. FRW - wtedy przynajmniej wiadomo za jakiego króla guzik wyprodukowano. No i ten piorun nieodparcie przysyła mi na myśl jakąś organizację odpowiedzialną za łączność (telegraf???) a jeżeli tak to II połowa XIXw. Na guziku leśniczego (mam taki) orzeł siedzi na trąbce (na pocztowym zresztą też).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie