Jump to content

Lotnisko Dęblin


vonadamski

Recommended Posts

Witam!!!

Interesuja mnie wszystkie dane na temat Dęblińskiego lotniska za wladania niemieckiego. Skany zdjęć, jednostki tu stacjonujące, sprzęt na wyposarzeniu itd. Interesuja mnie rowniez dane na temat obozu zydowskiego ktory to obslugiwal powyzsze lotnisko.
Interesuje mnie takze lotnisko polowe Podlodów i inne w okolicy.
Dziekuje za wszelkie informacje.

Z poważaniem vonadamski
Link to comment
Share on other sites

Witam
Mam trochę informacji o lotnisku w Nowodworze (na północ od drogi Dęblin-Kock), mój teść pracował tam w obozie, wyciągam informacje, jak byś coś mial ciekawego o tym lotnisku, to proszę o info pozdrawiam Jarek
Link to comment
Share on other sites

Dęblin to miejscowość w której na każdym kroku spotykamy się z historią .W temacie samego lotniska, nalezy również zawrzeć dość istotną role wykorzystania całego wezła lotniskowego, w skład ktorego wchodziły również lotniska polowe Gołąb , Góra Puławska , Zajezierze, Ułęż oraz Podlodow. Temat wykorzystania wszystkich tych lotnisk jest dość obszerny i nie zbadany do końca . Jeśli zaś chodzi o wykorzystanie samego lotniska Dęblin w okresie II WW, w samym Dęblinie żyją jeszcze ludzie którzy byli zatrudnieni na lotnisku przez Niemców. Z ciekawostek w 1941 na lotnisku stacjonowała jednostka niemieckich spadochroniarzy , kiklku znich zgineło w katastrofi lotniczej i zostali pochowani w Dęblinie na jednym z niemieckich cmentarzy .
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information