"Trzeba się raczej kierować numerami grobów, uzyskanych w spisach" - czyli nr pozycji w spisie cmentarza to może być nr grobu? A czy ten numer widnieje gdzieś na grobie (może przynajmniej wojskowym)? Jest do odczytania, znalezienia? Tylko czy da się ten nr zlokalizować internetowo na mapie? Niestety biegła w poszukiwaniach grobów nie jestem - Mogę prosić jeszcze o wskazówki?
Dziękuję za wklejenie zdjęcia, a jeszcze bardziej za nekrolog. Zdjęcie jest duże, w miarę wyraźne, ale w pierwszej chwili myślałam, że jest wycięte ze zdjęcia grupowego oficerów 1 Pułku Ułanów Krechowieckich biorących udział w bitwie pod Krechowcami wykonanego w rok po bitwie - zdjęcie to znalazłam na forum wśród zdjęć na wątku o pułku. Bolesław siedzi na ziemi, pierwszy z prawej. Inne zdjęcie, jakie znalazłam (młodszego Bolesława), figuruje w książce pod red. B. Pollaka - "Kawalerowie Virtuti Militari..." Order VM przyznano Bolesławowi pośmiertnie.
Gdzie można znaleźć nekrologi z tego okresu? Mogę prosić o info? Może udałoby mi się znaleźć nekrologi innych członków Rodziny, a ten nekrolog bardzo chętnie bym umieściła na stronie "Dziejów Rodziny Rudnickich", którą aktualnie uzupełniam. W jaki sposób mogę? A może zdjęcie też jest do zdobycia?
Niestety pamiątek i informacji nie ma za wiele - rodzina pochodziła z Wołynia i los nie był dla niej zbyt łaskawy.
Bolesław pochowany został w Warszawie, a zginął na Ukrainie. Kawał drogi...
Może posiadasz informacje na temat, w jaki sposób transportowano wtedy zwłoki? W trumnie koleją? Kto się tym zajmował - wojsko? Do miejsca wskazanego przez Rodzinę, czy wojsko decydowało o miejscu pochówku? Sądząc z nekrologu podejrzewam, że pogrzeb był wojskowy i pewnie zbiorowy...
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam