Skocz do zawartości

thorgal77

Użytkownik forum
  • Zawartość

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez thorgal77

  1. Dziękuję za odpowiedź
  2. Prośba o identyfikację fragmentu odznaki. Prawdopodobnie z okresu wczesnego PRL. Część napisu kojarzy mi się z SO - Szkołą Oficerską.
  3. Element ozdobny, widoczne dwa otwory. Wydaje się, że mogła to być jakaś nabijka. Czy ktoś kojarzy przeznaczenie tego elementu?
  4. Znalazłem w internecie identyczny w dużo lepszym stanie, niestety bez identyfikacji. Nieco inny wzór mają guziki z okresu Cesarstwa Niemieckiego, podobne ułożenie liny kotwicznej. Może to pomoże w prawidłowej identyfikacji
  5. Witam, proszę o identyfikację guzika marynarskiego.
  6. Po zagłębieniu się w literaturze doszukałem się informacji, że mógł on należeć do żołnierza wojsk napoleońskich z kompanii saperów hiszpańskich 39 dywizji III Korpusu marszałka Neya. Pragnę przeprosić kolegę, który odpowiedział na moją prośbę, ale przy próbie edycji nieopatrznie skasowałem wątek wraz z jego postem.
  7. Erih, toska - dzięki za właściwy trop. Dokładnie takiego elementu nie znalazłem w sieci, ale jest wielce prawdopodobne, że ten element trzymał szklany klosz. Catadero - masz rację, powielam błędne nazewnictwo, które już tak się przyjęło w mowie potocznej. Szedłem w kierunku fajek, bo kiedyś znalazłem główkę porcelanową z posrebrzanym koszyczkiem a tutaj mógł być jakiś prostszy ozdobnik. Dzięki koledzy. Pozdrawiam
  8. Czasami trafiają się takie miedziane cienkie pierścienie ozdobne. Zawsze identyczne. Czy dobrze mniemam, że mogą być elementem wykończenia cybucha fajki niemieckiej?
  9. Proszę o potwierdzenie identyfikacji guzika. Po żmudnych poszukiwaniach doszedłem do tego, że jest to guzik oficerski Cesarskiego Korpusu Inżynieryjnego wojsk napoleońskich z 1814r Na dole guzika rysuje się chyba jedynka. Ciekawe jest też to, że zachowała się nić.
  10. Rzeczywiście sprężynka, delikatna zaczyna się rozpadać.
  11. Dwa elementy nałożone jeden w drugi, ale bez zniszczenia nie można ich rozdzielić. W środku zazębiające się szpilki. Na zewnętrznych stronach słabo widoczne ukośne zdobienia. Pytanie co to jest i do czego służyło?
  12. Prośba o identyfikację łuski amunicji sygnałowej. Średnica standardowa 26mm.
  13. thorgal77

    Brakteat

    Po delikatnej konserwacji. Rysy z epoki. Waga całości 0.24g Powinno pomóc w dokładnym ustaleniu.
  14. Proszę o identyfikację brakteata. Znaleziony na leśnej drodze na Dolnym Śląsku, dlatego taki połamany.
  15. Odznaka polskich nacjonalistów/narodowościowców tzw. Mieczyk Chrobrego. Czy z okresu przedwojennego czy wojennego?. Na współczesny trochę za staro wygląda. Zwraca uwagę numer na odwrocie. Ciekawe czy można ustalić do kogo należał.
  16. Proszę o identyfikację przedmiotu. Wygląda na zakończenie drzewca sztandaru z ułamanym szpicem a może to tylko jakiś ozdobny element z większej całości. Pozdrawiam
  17. Prawdopodobnie element z uprzęży końskiej. Czy mam rację ? W necie znalazłem identyczny na czeskim forum, ale bez odpowiedzi.
  18. Wymiary dokładnie takie same jak na schematach od bjara. Wybrałem egzemplarz w najlepszej kondycji na którym jest na środku jakby ślad od iglicy, reszta tego nie ma a wyszło już ich koło setki.
  19. Dzięki za zainteresowanie i odpowiedź. Bjar, z Twojego rysunku wynika, że zapłonniki które znalazłem nie mają środka, czyli całego mechanizmu. Ktoś celowo usunął, czy były transportowane osobno i na stanowisku artyleryjskim scalane? A i ciekawi mnie do jakich pocisków był używany, artyleryjskich czy może kwk ?
  20. Witam, nie chodzę za militarką, więc specjalistą nie jestem ale ostatnio trafiłem na stanowiska po wojskach niemieckich. Na fotce jest saperka, część od maski przeciwgazowej, stopka od kolby karabinu mauser, wieczko od zestawu do czyszczenia mausera no i coś w rodzaju nakrętki, zapalnika. I tutaj pytanie do znawców co to za przedmiot, jest tego cała masa. Dzięki i pozdrawiam
  21. Całkiem możliwe. Po podjęciu był zbyt zielony. Początkowo w identyfikacji szedłem w kierunku halerza, dreiera ale im dłużej się moczy, tym więcej srebra widać. Ciekawi mnie, czy ktoś się kiedyś spotkał z tak opisaną monetą.
  22. Mam zapytanie do znawców o wskazanie mennicy z której pochodzi moneta 1 krajcar Ferdynanda II Habsburga bita w 1625r. Niestety jej stan jest fatalny. Widać, że była w ogniu. Na awersie po lewej stronie władcy widać część napisu S A * H * B * Na monetach z mennicy nyskiej, opolskiej i raciborskiej jest natomiast napis: FERD II D G R I S A G H B RE gdzie po SA jest G A w monetach z mennicy Hradec S A G B RE Zatem pytanie, która mennica wybiła mojego krajcara S A H B ?
  23. Dzięki, choć mam pewne wątpliwości bo krańce sztućców raczej płaskate były i są.
  24. Szanowni grupowicze, prośba o identyfikację przedmiotu. Gdzieś już kiedyś coś podobnego widziałem, wygląda na element wpinki? Medalik miałby uszko a tutaj jest jakby cycek i ta dziurka.
  25. Chyba pistolet sygnałowy, ale ktoś potrafi dokładniej zidentyfikować? I drugi temat. Łuska 9×19 z biciami 17 S 3. Z jakiej broni?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie