Jump to content

CzarnyKK

Forum members
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

CzarnyKK's Achievements

0

Reputation

  1. Zamordowany Huczko miał ozdobne jaja, z całą pewnością nie Faberge. Wg akt sądowych - były bardzo niskiej wartości. Zachowały się ich szkice, podobnie jak innych skradzionych przedmiotów.
  2. Niestety nie ma i nigdy nie było. Ale sama historia tych jaj nadaje się na odrębną książkę (które zresztą powstały).
  3. Dziękuję, że Pan odpisał, nie zawsze wszyscy chcą wchodzić w takie dyskusje. Czytał Pan moją książkę? Jeśli ktoś podważa ustalenia ponad dwuletniego, dziennikarskiego śledztwa i trzyma to dla siebie - na to nic nie poradzę. Historia zamordowanego Huczki nie ma nic wspólnego ze Szczeliną - bardzo szybko można samemu dojść do takiego wniosku analizując akta sądowe czy chronologię zdarzeń. Bardzo łatwe do sprawdzenia jest choćby to, że Jajo Faberge, które rzekomo skradziono "u Cygana", sprzedane na aukcji za granicą, nigdy... nie zaginęło (!). Jego losy były dokładnie znane na długo przed Szczeliną, więc nie mógł to być "fant" z tego schowka. Okrutne morderstwo ze świata Romów zostało po prostu bez podstaw "podpięte" pod historię "Szczeliny", resztę dorobili różni dziennikarze etc. (przyznali się do tego). Proszę wymienić lub choćby zasugerować z kim istotnym nie rozmawiałem - lista moich rozmówców sięga ponad 250 osób, ale niektóre osoby wygadywały takie farmazony, że nawet nie trafiły na łamy książki. Kilka kluczowych osób rzeczywiście już nie żyje, ale z wieloma zdążyłem porozmawiać. Tak, żyje jeszcze kilka osób, które nie zgodziły się ze mną porozmawiać lub nie autoryzowały swoich wypowiedzi - uszanowałem to. To jednak nie znaczy, że ich wersje wniosłyby przełom do moich ustaleń, ponieważ _inne osoby_ (często ich znajomi) opowiedziały dalszą część lub zdały relację o tych "małomównych". Co Pan ma na myśli mówiąc "tutejszy"? Kto jest "tutejszy" dla sprawy Szczeliny? Warszawiak, gdzie służby pracowały nad tematem, mieszkaniec Wrocławia, gdzie mieszkało kilku ważnych świadków, ktoś z Wlenia czy Szklarskiej Poręby? Pisze Pan o pustych schowkach - proszę podać dowolny przykład, przecież możemy to sprawdzić. Wiele ludzi snuje opowieści dziwnej treści, potem wskazuje na jakieś znane miejsce, potem okazuje się, że miejsce było penetrowane przez Rosjan, polskich geologów czy naukowców i żadnego depozytu tam nie było i być nie mogło. Wiem, o czym piszę, ponieważ lokalizacjami na Dolnym Śląsku zajmuję się już połowę życia i sporo z nich widziałem. Cieszę się, że przyznaje Pan, że wymyśliłem "teoretycznie spójną całość". Z drobną poprawką, że nie "wymyśliłem" - znalazłem na jej potwierdzenie dokumenty i świadków, łącznie z pierwszą wersją o Szczelinie. M. Bojko zmyślił znaczną część swojej historii o "Szczelinie". Sam się do tego przyznał, potwierdzili to także jego znajomi. Każdy ma oczywiście prawo do fantazji, ja mam prawo je sprawdzać. Spojrzałem na sprawę szerzej, historia ma swoje źródła zupełnie gdzie indziej.
  4. Witam wszystkich, dopiero dziś zauważyłem ten bliski memu sercu wątek :-) W swojej książce o Szczelinie opisałem wszystkie znane wątki jej dotyczące i jestem przekonany, że wiele przekłamań i fantazji zostało ostatecznie pogrzebanych. @Sowa74 Nie jestem odporny na krytykę, ale sformułowanie "wersja Krzyżanowskiego nie ma wiele wspólnego z prawdą" mnie dziwi. Jakie "przekłamania" Pan tam znalazł? Od czasu wydania książki, publikacji kilku artykułów i kilkunastu wywiadów nikt nie podważył moich ustaleń. Zapewne popełniłem błędy, albo nie zadałem właściwych pytań właściwym osobom, ale główne ustalenia ws. Szczeliny są trudno podważalne. Proszę przeczytać książkę, jeśli pan tego nie zrobił i sprawdzić. @Kosuń @JulekcezarNie dowiemy się o jej odkryciu, bo wszystko wskazuje na to, że jej nigdy nie było. Nie jest też prawdą, że "na światowych aukcjach wychodzą fanty ze Szczeliny". To mit obalony dawno temu. Odsyłam do ustaleń mojej książki. Pozdrawiam skarbowo, Krzysztof Czarny Krzyżanowski
×
×
  • Create New...

Important Information